Klidné Vánoce s rodinou? Takto to půjde hladce!
klidné vánoce s rodinou? takto to půjde hladce!

Klidné Vánoce s rodinou? Takto to půjde hladce!Jak můžete v klidu prožít nevyhnutelnou přítomnost příbuzných během svátků? Přijměte naše rady k úspěšnému vánočnímu vítání hostů s láskou!

Základní pravidlo: nemusíte se snažit o dokonalost.

Vím, řekne se to mnohem snadněji, než realizuje.

Vánoční stres je skutečně existující věc, až tak, že se tomu věnuje už i odborná literatura (pokud tomu nevěříte, do vyhledávače napište „holiday stress”).

Někteří lidé se znepokojují kvůli tomu, aby bylo na Vánoce „všechno dokonalé”, od dárků, přes výzdobu až po menu. Už dlouho před Vánocemi se pustí do horečnatých příprav a když svítá na sváteční den, jsou tak nervózní, zda bude jejich snaha korunována úspěchem, že nejsou schopni prožívat to, proč se tak snažili.

Jejich úzkostlivost se projeví i ve formě fyzických příznaků: místo toho, aby si užívali společné chvíle s rodinou, potí se, točí se jim hlava, doslova je jim nevolno. (Co je už jen olej přilitý do ohně, protože od tohoto budou mít ještě i výčitky svědomí, že si nedokážou vychutnat nejkrásnější dny v roce.)

Druhý vážný faktor stresu souvisí s rodinnými příslušníky, zejména s těmi, které vidíme zřídka. Když skončí rozdávání dárků a už došel i dezert, následuje to, co je pro mnohé noční můrou: je třeba si popovídat.

Ale co se stane, když nemáme společné téma? Nebo pokud i je, ale nesouhlasíme s názory toho druhého? Nepříjemné ticho nebo výměna názorů? Může se stát cokoliv.

Přesto není pravidlem, že na Vánoce musíte stresovat.

Jedna z nejužitečnějších rád, které jsem kdy četla (a zkusila jsem i její blahodárný účinek, hlavně co se týká vaření a pečení, které se považuje za povinnost) je to, že musíme změnit svá očekávání. Protože svátek a naše rodina jsou dané.

Je velmi osvobozující pocit, pokud to zjistíte.

Odborníci doporučují, abyste si položili tyto poučné otázky:

  • Proč by nemohly být svátky svým způsobem trochu "nepořádné"?
  • Proč bych nemohla říct "ne" na to, co nechci udělat?
  • Proč bych se nemohla soustředit sama na sebe?
  • Proč bych si nemohla stanovit vlastní hranice?
  • A proč bych si nevážila vlastních hranic?

Může to znít proto jakkoliv překvapivě: pokud chcete mít klidné rodinné Vánoce, nemusíte vyhovět každému, pouze sobě samému.

Upusťte od nezbytných velkých rodinných rozhovorů, dělejte je pouze tehdy, pokud to chcete Vy. Dá se říci "ne" i zdvořile, anebo pokud není jiná možnost, tak alespoň moudře mlčet.

O nejlepších lécích proti zimní depresi jsem v minulosti psala zde, vyplatí se tyto tipy použít i na Vánoce, zejména co se týká fyzické aktivity. Pokud máte pocit, že potřebujete trochu odpočinku od rodinných Vánoc, oblečte se a udělejte si velkou procházku.

V tomto článku jsme se také věnovali stresu, kde jsme upřednostnili přírodní možnosti, jakými jsou bylinné čaje a pohádkové vůně, Manna čajovníkový esenciální olej nebo Manna 100% přírodní pomerančový esenciální olej. (Můžete je nakapat do difuzéru na odpařování esenciálních olejů, aromalampy, vody do koupele, ale dokonce i do vody na mytí podlahy.)

A když už se všechno zdá být ztraceno, buďte směle (trochu) sobečtí ...

Udělejte si se svými oblíbenými Mannami chvilku pro sebe a dovolte, aby kořenité, citrusové vůně Vánoc okouzlily vaše tělo a duši. Manny připomínající Vánoce vytvářejí harmonii a svým rozmazlováním roztají zamrznutou atmosféru. Kromě koulí do koupele, které slibují uvolňující, přírodní dobití sil, je pro vás mým tipem i Pěnový krém s bambuckým máslem s pomerančem a hřebíčkem, krémově - pěnový, jemný a lehký přípravek pro péči o pokožku s vzácnými surovinami a s vůní připomínající želé salonky.

Přeji Vám šťastné a klidné Vánoce s Mannou!

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s Vašimi známými, aby si ho mohli přečíst i oni.

Připomínky

Pro přidání komentáře musíte být přihlášení! Zde se můžete přihlásit

Ceníme si Vaši věrnost!

Období slev v procentech skončilo, protože chceme, abyste jako člen Manna klubu získali nenapodobitelnou péči a ještě více výhod. Manna klub jsme vytvořili právě proto, aby byly nabídky, které jsou pro Vás připraveny, co nejpřehlednější.

Zjistěte více