andrea photo

Jak jsem se stala Mýdlovou vílou?

Jak jsem se stala Mýdlovou vílou?

Historie Manny se začala v roce 2004, potom, co se staršímu synovi po příchodu z nemocnice objevily vyrážky. Velmi plakal, protože červené skvrny, které se mu objevily na těle, velmi svědily, a já jsem plakala s ním.

Neměli jsme jinou možnost, než se zbavit všech čisticích prostředků, které obsahují chemikálie a které jsme až dosud používali.

Historie Manny se začala v roce 2004, potom, co se staršímu synovi po příchodu z nemocnice objevily vyrážky. Velmi plakal, protože červené skvrny, které se mu objevily na těle, velmi svědily, a já jsem plakala s ním.

Neměli jsme jinou možnost, než se zbavit všech čisticích prostředků, které obsahují chemikálie a které jsme až dosud používali.

Začala jsem se učit všechna pravidla životního stylu bez chemikálií.

Přechod na přírodní produkty bez chemikálií nebyl vůbec snadný. Nehledě na to, že se v krátkém časovém období musíte vyrovnat se zcela novou životní situací (co mám používat místo dosud používaných produktů?). Získávání nových znalostí mě stálo mnoho času a energie, protože tehdy ještě nešlo o známý problém, jako je tomu dnes. Veškerý výzkum, vzdělávání a získávání nových informací vedli k tomu, že jsem si časem začala připravovat věci, které jsme používali doma a až později jsem si uvědomila, že se starám už nejenom o čistotu (v každém smyslu slova) naší čtyřčlenné rodiny, ale i o čistotu svých přátel.

Jednoho dne jsem přemýšlela o tom, co budu dělat, až mi skončí mateřská dovolená, protože do svého předchozího zaměstnání na letišti mě už nevezmou. Tenkrát mě napadlo: co by se stalo, kdybych se věnovala výrobě mýdla, co je zároveň i mým koníčkem. Nápad se líbil i mému manželovi Emilovi, který mě maximálně podporoval.

Tak se v roce 2010 zrodilo naše společné třetí dítě, Manna.

Po zápise na 3 leté školení pro odborníka na přírodní léčitelství a konzultanta pro zdravý životní styl jsem začala psát blog s názvem Mýdlová víla. S radostí jsem sledovala, že stále více lidí čte moje uveřejněné články. Mnozí se na mě obraceli s různými, především kožními problémy. Jejich změněný životní styl - podobně jako změna našeho životního stylu - znamenal změnu i v jejich rodinách.

Jsem velmi vděčná za dojemná a laskavá povzbuzení, která jsme měli od začátku. Naši první zákazníci jsou nám věrní a téměř všichni zůstali s námi. Každý používá už pouze Mannu.

Většinu volného času, dokonce i v noci, jsem strávila učením a experimentováním. Nikdy nezapomenu na večery, kdy už naši chlapci klidně spali ve svých postýlkách, a my s manželem chodili po špičkách, abychom je nevzbudili, protože jsme vařili mýdlo.

Na moje první mýdlo nikdy nezapomenu. Je to Dolce Vita mýdlo, potom následovalo Coco čokoládové mýdlo, které se prodává až dodnes.


mýdla

Dnes připravujeme více než sto druhů produktů Manny a máme ještě mnoho dalších plánů!

Mannu dnes vyrábějí ti nejlepší a nejoddanější pracovníci v menší výrobně. Manna se stále vyrábí i balí ručně a každá projde rukama devíti lidí.

Jsme velmi hrdí na to, že naše práce přinesla své ovoce:


Manna je uznávaná a známá značka v oblasti přírodní kosmetiky

Přírodní kosmetický certifikát COSMOS Natural získávají jedině výrobky, které jsou bez parabenů, nejsou z geneticky modifikovaných surovin, z ropy a z ropných derivátů. Biokosmetický certifikát COSMOS Organic mohou získat pouze výrobky, u kterých se prokázalo, že alespoň 95% zemědělských složek, které jsou potřebné k jejich výrobě, pochází z pěstovaných ekologických produktů, a že tyto složky představují nejméně 20 procent kosmetického výrobku. Stále větší množství Manna produktů získává hodnocení BDIH za výše uvedených podmínek.

andrea emil mtn Udělení vyznamenání Andrei Vargové a Emilu Vargovi

Manna nejenom jemně ošetřuje Vaši pokožku, ale můžete si být jisti, že žádné zvíře při její výrobě netrpělo.

Manna je uznána BUAV a organizací Cruelty Free International, jako kosmetická značka, která byla vyvinuta zaručeně bez testování na zvířatech. V průběhu studie tyto organizace prověřili nejenom celou naši společnost, ale i všechny naše dodavatele. Měsíce jsme dokazovali, že naši indičtí, ghanští a maročtí partneři nedělají testy na zvířatech.

Palmový olej hraje roli v potravinářském a kosmetickém průmyslu a také při výrobě paliva. I když je levný a snadno se pěstuje, v mnoha částech světa, kvůli velké poptávce po palmovém oleji, vede rozšiřování plantáží k vyhynutí mnoha druhů rostlin a živočichů v západní Africe a jihovýchodní Asii. Každý týden je tak zničeno mnoho přirozeného prostředí zvířat, včetně domovů orangutanů. Je pro nás velmi důležité, že se můžeme zúčastnit boje za záchranu pralesů a proto při výrobě ani jedné Manny nepoužíváme palmový olej.

Po Cruelty Free International a BDIH v roce 2016 i Vegan Society uznala kvalitu a složení Manny a Manna tak může používat i veganské logo v podobě slunečnice. Proto téměř všechny Manny - kromě jiného i mýdla, másla, kuličky do koupele, masky na obličej, krémové deodoranty a Manna zubní pasta - obsahují výhradně rostlinné složky.


Manna, to není pouze zdraví, přirozenost a hodně práce, ale to jsou i poznatky.


2V roce 2013 jsem získala diplom poradce pro životní styl a diplom z ekonomie a marketingu. Od té doby se snažím každý den získávat další informace o ošetřování pokožky bez použití chemických látek. Mým cílem je vyrábět pro Vás co nejlepší přírodní Manny. Je to moje vášeň, koníček, práce i moje kariéra.

Jsem hluboce přesvědčena, že jsme tím, co jíme a naše pleť odpovídá tomu, jak se o ní staráme.

Doufám, že Vás můj blog zaujme, přinese poučení a pomůže také při volbě Vašeho životního stylu, s výrobky, které neobsahují chemikálie.


S láskou:
Andrea Vargová
Mýdlová víla

Pokud chcete získat více informací, přejděte co nejdříve na moje články o odhalení kosmetického průmyslu, a podělte se s námi o své zkušenosti; ptejte se mě, nebo mých víl.

Děkuji za pozornost! Pokud můžete, navštivte nás každý den a společně uděláme něco pro zdraví našich milovaných a pro budoucnost Země, aby takových lidí, kteří se rozhodnou pro čistotu bez použití chemikálií, bylo stále více!