Tisíc tváří jablečného octa
tisíc tváří jablečného octa

Tisíc tváří jablečného octaPro příjemné podzimní dny je skutečným žolíkem jablečný ocet: za používání tohoto fantastického „tonika“ bude vděčné vaše zdraví i krása. Podívejte se, na co všechno je dobrý jablečný ocet!

Podívejme se, jak se vyrábí! Ze šťávy šlechtěného druhu jablka se nejdříve vyrobí víno, potom kvašením jablečný ocet. Pokud se důkladněji podíváme na jeho složení, potom můžeme vidět, že máme před sebou skutečnou bombu pro zdraví: obsahuje vitaminy, minerální látky, vlákninu a antioxidanty, přičemž neobsahuje tuky ani sodík. Jeho používání není novodobé, s radostí ho používali už i ve starověku, hlavně v Egyptě.

Podívejme se, na co všechno je tato zázračná tekutina tmavě hnědé barvy dobrá. Následující účinky můžete nejlépe vytěžit z nepasterizovaného, čistého, necezeného, bio jablečného octa, protože v něm se nachází nejvíce živin a je nejpřirozenější.

Alkalizuje
Jablečný ocet je úžasný, protože alkalizuje organismus, čím dokonale eliminuje škodlivé účinky kyselých jídel. Jeho zásaditá pH-hodnota pomůže, pokud vás trápí například reflux, pálení žáhy nebo máte hodně žaludeční kyseliny. Jablečný ocet je hotovým gastro-zázrakem, do svého jídelníčku ho můžete zařadit mnoha způsoby: můžete ho nalít na salát nebo i k ovocným šťávám nebo koktejlu. Jeho chuť může být samostatně velmi intenzivní, a proto doporučuji, abyste ho vždy do něčeho přimíchali.

Detoxikuje
Jablečný ocet má příznivý vliv na ledviny a podporuje jejich činnost tím, že je čistí. Doporučuji, abyste ho konzumovali třikrát týdně, minimálně 2 polévkové lžíce.

Podporuje trávení
Podporuje rozmnožování dobrých střevních bakterií, a proto je pro střevní flóru skutečným pokladem. Je účinný i na mírnější střevní infekce, protože dezinfikuje. Pokud se vám zdá, že máte pomalé trávení, potom pomůže v tom, aby se nastartovaly pohyby střev, obzvláště pokud 1-2 lžíce přidáte do teplé vody a tuto směs vypijete.

Zmírňuje zánět
Ať vás pojmenování „ocet“ nesplete, jablečný ocet zmírňuje otoky na pokožce způsobené spálením a bodnutím hmyzem, a proto by měl být nezbytnou součástí domácí lékárničky. Položte zábal z jablečného octa na problémová místa na povrchu kůže, pokud si však všimnete podráždění, obklad ihned odstraňte.

Čisticí prostředek
Můžete ho použít při úklidu místo klasického octa, ale díky dezinfekčnímu a čisticímu účinku ho můžete použít i na povrchy v koupelně a kuchyni. Je dobrou alternativou pro vodu se sodou bikarbonou a je stejně tak přírodním a šetrným čisticím prostředkem.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s Vašimi známými, aby si ho mohli přečíst i oni.

Připomínky

Pro přidání komentáře musíte být přihlášení! Zde se můžete přihlásit

Ceníme si Vaši věrnost!

Období slev v procentech skončilo, protože chceme, abyste jako člen Manna klubu získali nenapodobitelnou péči a ještě více výhod. Manna klub jsme vytvořili právě proto, aby byly nabídky, které jsou pro Vás připraveny, co nejpřehlednější.

Zjistěte více