Neodcházejte s prázdnýma rukama, můžeme Vás překvapit hodnotným dárkem? Podrobnosti>>

Takto si detoxikujte játra - nejlepší metody
takto si detoxikujte játra - nejlepší metody

Takto si detoxikujte játra - nejlepší metodyJátra neustále pracují na tom, aby filtrovala toxické látky, které se dostanou do našeho organismu a aby mohla udržovat krev čistou. Je třeba je chránit, protože nás denně zbaví velkého množství škodlivých látek. Proto je nejvyšší čas, abychom játra trochu odbřemenili! Ukážu vám, které metody jsou nejlepší!

Naše vylučovací orgány neustále usilují o to, aby nás zbavily toxických látek, které se do organismu dostanou, ale i od nahromaděných, škodlivých usazenin v tlustém střevu. Největší podíl na tomto úkolu mají játra, ledviny a tlusté střevo. Co se týká dělby práce, filtrace a čištění krve je v první řadě úkolem jater. Protože krev proniká do celého našeho těla a zásobuje buňky životně důležitým kyslíkem, je velmi důležité, aby v nich nebyly toxické látky. Už jste se někdy zamysleli nad tím, kam se v organismu  dostanou barviva, konzervační látky, přídavné látky a jiné, syntetické chemické sloučeniny? Játra se je snaží filtrovat a zabránit tomu, aby se dostaly do krevního oběhu. Bohužel, nemůžeme je zatěžovat do nekonečna. Nadměrná konzumace velkého množství soli, tuku, cukru a výše uvedených látek zatěžuje tento citlivý orgán tak, že už nedokáže tak dobře vykonávat svou funkci. Tehdy toxiny přes krevní oběh zaplaví celý náš organismus. Tento proces samozřejmě nevzniká z jednoho dne na druhý, ale přesto nesmíme čekat, aby se projevily příznaky.

Doporučuji, abyste minimálně jednou ročně dali svým játrům šanci na regeneraci, aby si mohla trochu odpočinout. Uvidíte, že se vám za to odvděčí. Všimnete si to nejdříve tak, že se zlepší váš celkový zdravotní stav a budete mít více energie.

Zde je 5 detoxikantů jater


Citronová voda
Ráno začněte den velkou sklenicí citronové vody. Pokud můžete, místo citronové vody z obchodu si vyberte bio citron, jehož šťávu vymačkejte do sklenice vlažné vody. Pomůže udržet játra čistá.

Čaj z listů senny
Velmi silný antioxidant, který přispívá k prevenci vzniku onemocnění jater a k jejich léčbě, protože urychluje hojení poškozených tkání jater. Dvě polévkové lžíce sušené senny zalijte vroucí vodou, přikryjte a po 15 minutách pomalu popíjejte.

Šťovík
Šťovík je účinným čističem krve a jater, který navíc stimuluje tvorbu žluče a zlepšuje činnost jater, díky čemu se toxiny rychleji vyloučí z organismu. Šťovík si můžete připravit ve formě omáčky, ale nejlepší je, pokud ho trochu podusíte a zkonzumujete takto.

Lékořice lysá
Také z ní můžete připravit čaj, je dokonalá na ochranu jater, ale je účinná i tehdy, když už je problém na světě, může se použít jako doplňková léčba při zánětu jater. Účinek můžete zvýšit tím, že do čaje přidáte pampelišku nebo řebříček obecný. Velmi dobré mohou být i hořec nebo pelyněk, ty jsou však velmi hořké, a proto z nich přidejte pouze malé množství.

Hořký salát
Hořké rostlinné účinné látky podporují tvorbu trávicích tekutin, tím i detoxikaci, a proto při ochraně jater hrají důležitou roli. Mezi hořké druhy salátů můžeme přidat pampelišku, radicchio, endivii a čekanku. Připravte si z nich salát, a abyste eliminovali hořkou chuť, použijte zálivku s jablečným octem a kořením.

+1 Čemu se vyhýbejte

Alkohol je jedním z hlavních nepřátel jater a možná to zní drasticky, ale už i jedna sklenička vína je pro játra velkou zátěží. Bílá mouka, nasycené tuky a cukr rovněž játrům neprospívají, stejně tak jako kofein. Pokud jste těchto potravin zkonzumovali větší množství, zkuste svůj imunitní systém a tím i játra, posílit přírodními probiotiky.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s Vašimi známými, aby si ho mohli přečíst i oni.

Připomínky

Pro přidání komentáře musíte být přihlášení! Zde se můžete přihlásit

Ceníme si Vaši věrnost!

Období slev v procentech skončilo, protože chceme, abyste jako člen Manna klubu získali nenapodobitelnou péči a ještě více výhod. Manna klub jsme vytvořili právě proto, aby byly nabídky, které jsou pro Vás připraveny, co nejpřehlednější.

Zjistěte více