3 neporazitelné praktiky na podporu růstu vlasů
3 neporazitelné praktiky na podporu růstu vlasů

3 neporazitelné praktiky na podporu růstu vlasůVětšina z nás sní o dlouhých a lesklých pramíncích vlasů, ale co můžeme udělat pro to, aby se to stalo realitou? Ukážu vám nejlepší přírodní tipy na podporu růstu vlasů.

Mnozí se mě ptáte, jaké je tajemství rychle rostoucích vlasů. Musím vám prozradit, že růst vlasů z jedné strany závisí od genetiky, a potom jsou to vlivy vnějšího prostředí. To znamená, že pokud máte na základě svých genů husté a rychle rostoucí vlasy, vnější vlivy, jako například sluneční záření, teplo, chemikálie nebo znečištění ovzduší, mohou tento růst výrazně zpomalit. Dobrou zprávou však je, že pro zdraví svých pramínků můžete hodně udělat, pokud nepříznivé environmentální vlivy eliminujeme přírodními metodami.

Pokud jsou vašim cílem kouzelně husté a dlouhé vlasy, zde jsou pro vás nejlepší tipy!

Životospráva
Asi vám neprozradím tajemství, když řeknu, že kvalita zkonzumované potravy je viditelná i na kvalitě vašich vlasů. Dokonce se z aktuálního stavu a kvality vašich vlasů dá vydedukovat i to, jaký je váš celkový zdravotní stav. Při struktuře vlasů hrají nejdůležitější roli proteiny, a proto je důležité, aby byla strava bohatá na bílkoviny. Pokud máte tenké a polámané vlasy, může to být následkem nedostatku vitaminů: vitaminy B6, B8 a B12 v sobě ukrývají tajemství dlouhých vlasů. Mezi vitaminy skupiny B je nejvýznamnější vitamin B8, jinak nazývaný i biotin, který nejúčinněji podporuje růst vlasů a ve velkém množství se nachází například v zeleném hrášku.

Pravidelný sestřih
Možná to nezní logicky, ale pokud zanedbáte pravidelné stříhání vlasů, nedosáhnete, aby vaše vlasy rostly rychleji, ale právě naopak: jejich růst se tím výrazně zpomalí. Polámané a roztřepené konečky vlasů se po čase odlomí, čím délku vlasů zkracují, ale už před odlomením výrazně zatíží vlasové cibulky. Důvodem je, že růst vlasů začíná ve vlasových folikulech, od kterých odebírá regenerace poškozených, ale ještě neodlomených konečků vlasů velké množství energie.

Olejová péče
Kromě dodržení výše uvedených dvou tipů je velmi důležitá i vhodná péče. Doporučuji, abyste si vlasy myli maximálně dvakrát týdně šamponem podle typu svých vlasů a následně použili balzám. Na paletě Manny už naleznete šampon a balzám na suché, normální, mastné vlasy, vlasy s lupy a dokonce i na barvené vlasy. Pokud je to možné, vyhýbejte se fénu na vlasy, nejlepší je, pokud vlasy necháte volně uschnout na čerstvém vzduchu.

Na závěr jsem nechala to nejdůležitější z péče o vlasy! Toto je extra řešení, na které jsem velmi hrdá: Manna Intenzivní regenerační sprej na obnovu struktury vlasů, díky kterému budou vlasy zářivé a lesklé, přičemž je zároveň regeneruje. Prováděli jsme mnoho experimentů, než jsme našli formuli, která prokazatelně zlepšuje strukturu vlasů, zároveň vlasy změkčuje a dodá jim nádhernou vůni. A to všechno bez chemikálií, přírodně.
Ošetření sprejem, který bychom mohli nazvat i „tekutý zábal na vlasy”, je nejúčinnější tehdy, když si ho vmasírujeme do suchých nebo mokrých vlasů 15 minut před mytím vlasů. Naneste ho i na konečky vlasů nebo s ním můžete dokonce rozmazlovat i vlasovou pokožku. Nechte ho působit čtvrt hodiny, za tuto dobu vlasy do sebe vsáknou ošetřující oleje, a potom je umyjte obvyklým způsobem. Zlatitý sprej je plný přírodních pokladů, všeho, po čem vlasy touží: ricinový olej, který podporuje růst vlasů, arganový olej a také olej z melounových jadérek. O trvalou vůni se postará 100% čistý rozmarýnový esenciální olej.

Doporučuji, abyste vyzkoušeli každý z výše uvedených tipů, a určitě budete překvapeni, jak rychle bude vaše koruna krásy ještě krásnější.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s Vašimi známými, aby si ho mohli přečíst i oni.

Připomínky

Pro přidání komentáře musíte být přihlášení! Zde se můžete přihlásit

Ceníme si Vaši věrnost!

Období slev v procentech skončilo, protože chceme, abyste jako člen Manna klubu získali nenapodobitelnou péči a ještě více výhod. Manna klub jsme vytvořili právě proto, aby byly nabídky, které jsou pro Vás připraveny, co nejpřehlednější.

Zjistěte více