Připravte si domácí levandulovou zmrzlinu!
připravte si domácí levandulovou zmrzlinu!

Připravte si domácí levandulovou zmrzlinu!Miluji barvu a vůni levandule. Levandulová pole poskytuji skutečně ohromující pohled, zejména když se květy ladně houpou v jemném letním vánku. Jsou prostě uklidňující, úžasně voňavé a kouzelně krásné! Navíc, kromě toho, že mají řadu prospěšných vlastností, jsou dokonce jedlé!

Tajemství levandule

Levandule patří do rodiny hluchavkovité (Lamiaceae). Ve formě esenciálního oleje disponuje mnoha příznivými účinky, ale díky své vynikající chuti se může používat i jako koření.

S levandulí, jako jednou z přísad, se můžeme často setkat v přípravcích na koupání batolat a malých dětí, protože napomáhá večernímu zklidnění a usnout co nejdříve. A navíc, lze ji použít i jako doplněk náplně v polštáři, takže její nádherná vůně provoní celou ložnici.

Pokud s ní chcete provonět svůj domov, odřízněte několik stonků, vložte je do vázy, ale zásadně bez vody, protože to jenom urychlí opadávání květů. Květiny pěkně pomalu, sami od sebe vyschnou, ale jejich intenzivní vůně zůstane.

Levandule nejenom provoní oblečení, ale také odpuzuje moly.

Domácí mazlíčky však udržujme od levandule v bezpečné vzdálenosti, protože po konzumaci levandule se u nich mohou objevit trávicí potíže.

Dokonalá levandulová zmrzlina

Miluji, když můžu pro své blízké připravit nějakou lahůdku, dezert. Už jsem je překvapila zmrzlinami různých příchutí, avšak jednou z nejoblíbenějších se stala vanilkovo - levandulová příchuť. Prozradím vám, jak lze tuto skutečně chutnou a voňavou lahůdku připravit co nejsnadněji!

Přísady:

  • 3 kávové lžičky karobové mouky (svatojánský chléb)
  • 120 g cukru
  • 2 polévkové lžíce vanilkového cukru
  • 250 ml kokosového mléka
  • 250 g rostlinné smetany na šlehání
  • 1 polévková lžíce čerstvých levandulových květů

Karobovou mouku smíchejte s cukrem nebo sladidlem a vanilkovým cukrem. Přidejte mléko a smetanu na šlehání. Takto získanou hmotu opatrně zahřívejte a za stálého míchání pomalu přiveďte k varu a následně přidejte nadrobno nakrájené květy levandule.

Směs odložte z ohně, nechte vychladnout, a potom vložte do mrazničky. Do malých misek dejte kopečky připravené zmrzliny a servírujte zdobené levandulovými květinkami. Přeji vám dobrou chuť!

Levandule zevnitř i zvenku

Levandule není pouze chutná, ale jde také o jeden skutečně okouzlující zkrášlovací prostředek. Manna COCO levandulové tekuté mýdlo lze považovat za skutečného kouzelníka. Ještě i děti, které si nerady myjí ruce, budou netrpělivé, aby ho mohli opět použít! Jeho kouzelná vůně a bohatá pěna poskytuje opravdový zážitek pro každého člena rodiny. Vaši pokožku ošetřuje při každém použití. Tato Manna dostala i ocenění Cosmos Natural a je zaručeně bez chemikálií.

Pokud toužíte po skutečně levandulovém hýčkáni, ošetřujte svou pokožku Manna vulkanicky filtrovaným bambuckým máslem, které se zrodilo z lásky levandulového a čajovníkového esenciálního oleje. Po náročném dni prožijete příjemný relax, jakmile se po koupeli necháte uchvátit kouzlem, které vám tato Manna poskytne. Můžete ji použít na jakýkoliv typ pokožky!

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s Vašimi známými, aby si ho mohli přečíst i oni.

Připomínky

Pro přidání komentáře musíte být přihlášení! Zde se můžete přihlásit

Ceníme si Vaši věrnost!

Období slev v procentech skončilo, protože chceme, abyste jako člen Manna klubu získali nenapodobitelnou péči a ještě více výhod. Manna klub jsme vytvořili právě proto, aby byly nabídky, které jsou pro Vás připraveny, co nejpřehlednější.

Zjistěte více