Neodcházejte s prázdnýma rukama, můžeme Vás překvapit hodnotným dárkem? Podrobnosti>>

Objevte přírodní péči o zuby s Mannou
objevte přírodní péči o zuby s mannou

Objevte přírodní péči o zuby s MannouStále více lidí chce být aktivní v oblasti životního prostředí a zdraví. Za tímto účelem se snažíme minimalizovat množství odpadu a používat co nejméně chemikálií, zejména pokud jde o každodenní péči o pokožku a hygienu. Věděli jste, že už i péče o zuby může být zcela přírodní?

Klasické kosmetické přípravky svými chemikáliemi a formulemi ovlivňující vůni, konzistenci a barvu jsou zatěžující a dokonce bohužel i škodlivé pro naše tělo, živočichy i rostliny. Přírodní alternativy jsou proto cenné i v oblasti péče o zuby a ústní dutinu.

Pokud jsou už téměř všechny vaše kosmetické přípravky ve vaší koupelně bez chemikálií, z této řady nevynechejte ani zubní pasty - prozradím vám proč!

Vyhněte se rizikovým chemickým složkám.

V klasických zubních pastách je několik složek, které jsou pochybné nebo přinejmenším vyžadují opatrnost, pokud jde o zdraví:

SLS: Často uváděné Sodium Lauryl Sulfate je zodpovědné za odstranění nečistot a za viditelnou pěnu v pracích prostředcích, sprchových gelech, šamponech a zubních pastách. Zároveň se však často dává do souvislosti s podrážděním pokožky a sliznice, a na základě zkušeností je lépe se mu vyhnout. (Nakonec, proč byste své zuby vystavovali složce, před kterou byste nejraději ochránili i své oblečení?)

Fluorid: Není náhoda, že většina zubních past určených pro děti je ještě i ve světě chemických složek bez fluoridu. Otázka fluoridu je protichůdná: i když podle některých názorů v malém množství neznamená riziko, v Manně ho nenajdete, my se staráme o čistotu a zdraví vašich zubů jinak, například fyzickými čisticími látkami.

Můžete si vychutnávat sílu a vůni různých léčivých rostlin.

Naštěstí se k rostlinným složkám, které jsou zodpovědné za hygienu úst, můžeme dostat i bez vykořisťování přírody. Esenciální oleje máty peprné a citronu nebo výtažek z šalvěje lékařské jsou u nás velmi oblíbené, a i proto je používáme v některých Manna zubních pastách. Svou příjemnou, svěží vůní osvěží dech a pomáhají dosáhnout vhodnou ústní hygienu.

Tato zkušenost je jiná, než předcházející čištění zubů.

Ze začátku bude možná čištění zubů přírodními Manna zubními pastami bez SLS odpovědného za pěnění zvláštní. Nedostatek "nekonečné" pěny vám bude kompenzovat vůně, která je v tomto případě skutečně přírodní, čerstvá a svěží. Stejně tak i konzistence je překvapivě jiná: uhličitan vápenatý a hydratovaný oxid křemičitý jsou 100% přírodní, tuhé abrazivní složky, od jejichž jemných zrnek bude mít Manna zubní pasta hedvábnou konzistenci. (Konzistence naší jahodové zubní pasty určené pro děti připomíná ovocné želé - a nejmenší doslova ohromí.)

Proti přírodním zubním pastám často odezní neopodstatněný protiargument, podle kterého jejich čisticí účinek zaostává za ostatními, běžnými. Přitom to tak vůbec není. Právem populární Manna černá zubní pasta s citronem bez fluoridu pečuje o vaše zuby 100% přírodním lékařským uhlím a pevnými abrazivními složkami.

Právě proto ani samotný pocit, že jste svým zubům udělali dobře, není zanedbatelný: díky přírodním složkám přírodních zubních past účinně čistí a ošetřují vaše zuby a spolehlivě pomáhají při udržování zdraví vaší ústní dutiny.

Už jste vyzkoušeli přírodní péči o zuby? Očekávám vaše zkušenosti!

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s Vašimi známými, aby si ho mohli přečíst i oni.

Připomínky

Pro přidání komentáře musíte být přihlášení! Zde se můžete přihlásit

Ceníme si Vaši věrnost!

Období slev v procentech skončilo, protože chceme, abyste jako člen Manna klubu získali nenapodobitelnou péči a ještě více výhod. Manna klub jsme vytvořili právě proto, aby byly nabídky, které jsou pro Vás připraveny, co nejpřehlednější.

Zjistěte více