Nyní se zpotíte: upřímně o pocení
nyní se zpotíte: upřímně o pocení

Nyní se zpotíte: upřímně o poceníExistují témata, o kterých hovoříme neradi přesto, že jsou přirozenou součástí našeho života. Tím je například pocení. Během všedních dní je pro nás nepříjemné, ale během sauny si ho doslova žádáme.

Situace, ve kterých se zapotíme

Pocení je zcela běžným a přirozeným procesem. Takto reaguje naše tělo na vysokou teplotu, na fyzickou zátěž a také na některé emocionální situace. Pocením se zároveň vyplaví i pro organismus škodlivé toxické látky.

Jakmile vystoupí naše tělesná teplota na více než 37 stupňů Celsia, náš mozek vyšle potním žlázám výstražný signál, aby produkovaly tekutinu.

I když je to nepříjemné a bojujeme proti tomu, bez něho by se naše tělo přehřálo, co bychom nepřežili. Jak se vzniklý pot odpařuje z naší pokožky, tak do sebe z našeho těla vsákne tepelnou energii a nakonec zchladí naše tělo na normální teplotu. Pocení tedy můžeme přidat do kategorie potřebného zla.

Pocení se většinou objevuje v podpaží, na dlaních, na patách a na obličeji. Z nich je nejnepříjemnější pocení v podpaží, protože kromě toho, že skvrna, která vznikne na oblečení, neposkytuje příliš pěkný pohled, může být doprovázeno i nepříjemným pachem. I když tento pach způsobují bakterie podporující látkovou výměnu, které jsou pro nás velmi důležité, tato vůně přece jenom není ta, kterou bychom chtěli svádět. Proto uděláme všechno pro to, abychom zdolali nepříjemné pachy provázející pocení.

Deodorant nebo antiperspirant?

Zatímco deodoranty pohltí bakterie způsobující nepříjemné pachy a zpomalují jejich opakovanou tvorbu, antiperspiranty obsahují hliníkové soli, které zčásti a nezvratně uzavřou otvory na potních žlázách, čímž snižují množství potu. Tyto antiperspiranty kvůli obsahu hliníkových solí nejsou přirozeným a zdravým řešením tohoto problému, protože hliníkové soli zčásti brání vyplavení toxických látek a také samotný hliník není schopen se z našeho organismu vyplavit.

Dokonalá ochrana

Velmi nám může pomoci, pokud budeme nosit pohodlné oblečení z přírodních materiálů. Avšak ani toto nás plně neochrání před pocením.

Pokud byste si rádi vybrali přírodní, jemné, ale účinné řešení proti nepříjemným účinkům pocení, nejlepší řešení vám poskytnou Manna kuličkové deodoranty, protože

  • neutralizují pachy
  • nezanechávají na oblečení žádné stopy

Naše kuličkové deodoranty jsou alternativou bez chemikálií. S něčím se však musíme přiznat! Bude pro vás neskutečně těžké vybrat si, který ze čtyř okouzlujících Mann vás bude v daný den doprovázet.


Pokud raději upřednostňujete krémovější řešení, potom jsou pro vás nejlepší odpovědí Manna krémové deodoranty, které u nás najdete ve vonných variacích jako kuličkové deodoranty a také v neparfémované verzi.

Kterou Mannou začínáte a končíte den vy? Podělte se s námi o to, prosím!

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s Vašimi známými, aby si ho mohli přečíst i oni.

Připomínky

Pro přidání komentáře musíte být přihlášení! Zde se můžete přihlásit

Ceníme si Vaši věrnost!

Období slev v procentech skončilo, protože chceme, abyste jako člen Manna klubu získali nenapodobitelnou péči a ještě více výhod. Manna klub jsme vytvořili právě proto, aby byly nabídky, které jsou pro Vás připraveny, co nejpřehlednější.

Zjistěte více