Chraňte své životní prostředí!
chraňte své životní prostředí!

Chraňte své životní prostředí!Nápady na kreativní balení vánočních dárků


Darovat je vždy dobré, ale na Vánoce ještě lepší. Tehdy jsme však náchylní na plýtvání, na které si během roku dáváme větší pozor. Mnozí často vaříme dvakrát tolik jídla, než kolik se spotřebuje, nepromyšleně nakupujeme všechno, na co si vzpomeneme a používáme dvakrát tolik balicího materiálu, než je třeba - bohužel, většina z nich končí ve smetí. Protože jsou plné barviva a většinou je to chlórem nasáklý, bělený papír, silně znečišťují naše životní prostředí. Zde je několik kreativních způsobů na balení dárků, které si můžete udělat i vy. Na Vánoce buďte uvědoměle průkopničtí!

1. Barevné textilie

U nás doma se ukrývá velké množství textilií s vánočním motivem. Určitě i vy máte několik pěkných kousků, které můžete použít jako balicí materiál. Například v Japonsku balí všechno technikou furoshiki. Je to látka ve tvaru čtverce, do které se dá různými formami skládání všechno zabalit. Pokud do webového vyhledávače zadáte furoshiki, najdete spoustu videí a popisů.

2. Recyklovaný, hnědý balicí papír

Toto vám doporučuji v tom případě, pokud trváte na tradicích. Na tento druh papíru se dá krásně něco nakreslit nebo nalepit. Ze zbývající látky můžete udělat na papír malé látkové mašličky!

3. Krabičky

Dárek můžete schovat i do hotové krabičky, kterou si může obdarovaný odložit a v budoucnu na cokoliv použít. Dárkovou krabičku si můžete vyrobit i z obyčejné krabice od bot s použitím novin, časopisů, komiksů nebo hnědého balicího papíru. Krabici od bot obalte vybraným papírem a na převázání použijte přírodní provázek nebo rafii.

4. Květináč

S pomocí krajky můžete z hliněného květináče přírodní barvy vykouzlit nádherné balení. Na květináč nalepte bílou krajku. Z krajky můžete udělat i malou mašličku, kterou na něj nalepíte.

5. Přírodní papírové taštičky

Toto je jedno z nejpohodlnějších řešení, a přesto vypadá velmi dobře. Hlavně tehdy, pokud na ně nakreslíte barevné proužky, kolečka nebo hvězdičky.

6. Balicí papír s dětskými kresbami

Pro babičku a dědečka bude určitě největším dárkem právě toto. Poproste své děti, aby na větší kus papíru nakreslili Mikuláše nebo andělíčky a dárky pro prarodiče zabalte do něj. Překvapení bude určitě velké.

7. Komiksy

Pro děti bude určitě velkým překvapením, vtipným a jedinečným řešením, pokud bude dárek zabalen do papíru z komiksů. Dokonce si mohou i něco přečíst. :)

8. Novinový papír

Jedna z nejmodernějších balicích technik, dnes už i velmi trendová. Budete potřebovat černobílý novinový papír, provázek nebo rafii. Můžete do něj zabalit cokoliv, bude to velmi nápadité.

9. Dárková kartička

I toto si můžete vyrobit vlastnoručně. Budete potřebovat tvrdší papír. I k tomuto použijte recyklovaný papír. S pomocí děrovače do něj můžete vytvořit různé motivy. Ozdobte barvou nebo dětskými kresbami.

+1 Ostatní důležité informace:


  • nepoužívejte lepicí pásku, protože není přátelská k životnímu prostředí
  • pokud dostanete dárky vy, balicí papír neroztrhněte, ale odložte si ho na příští rok
  • to stejné udělejte i s pohlednicemi, jejich motivy můžete použít na další Vánoce

Jak balíte vánoční dárky vy? Podělte se o to se mnou v blogu!

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s Vašimi známými, aby si ho mohli přečíst i oni.

Připomínky

Pro přidání komentáře musíte být přihlášení! Zde se můžete přihlásit

Ceníme si Vaši věrnost!

Období slev v procentech skončilo, protože chceme, abyste jako člen Manna klubu získali nenapodobitelnou péči a ještě více výhod. Manna klub jsme vytvořili právě proto, aby byly nabídky, které jsou pro Vás připraveny, co nejpřehlednější.

Zjistěte více