Nádherné a snadné origami květiny
nádherné a snadné origami květiny

Nádherné a snadné origami květinyNěkdy bych chtěla, aby jedna chvíle trvala věčně. Kdybych mohla uchovat jednu krásnou květinu v tom úchvatném stavu, jak ji vidím právě teď. A někdy bych chtěla tvořit. Něco trvalého, něco opravdu krásného. S nadšením tvořím Manny. A někdy ráda skládám origami květiny.

Zázrak z Japonska

Origami pochází z Japonska. Jde o techniku skládání papíru, který má původně tvar čtverce.

Slovo se skládá z "ori", což znamená skládání, a ze slova "kami", což znamená papír. Podle pověry tajemství skládání papíru přinesl do Japonska jeden buddhistický mnich v 6. století. V té době bylo ještě dovoleno papír i stříhat. Ze začátku se ptáci, připravené touto technikou, používali jako dekorace na svatbách.

Dnes už je tato technika rozšířená po celém světě. V mnoha zemích se ji učí už děti v předškolních zařízeních, protože je možné takto vyrobit i jednoduché tvary. Mohou však vznikat i skutečná umělecká díla, která jsou výsledkem práce profesionálů.

Rychlé a krásné

Tato krásná květina určitě udělá radost každému, komu ji vyrobíte. Nemusíte mít strach, není to složité! Navíc, pokud máte trpělivost a hodně barevného papíru, můžete připravit třeba i celou kytici květin. A můžete si vytvořit i ozdobu na dveře, pokud květiny připevníte na věnec z větviček.

Květiny dělají dobře tělu i duši

Pokud skutečné květiny milujete i v jiné formě, dokážou zázraky nejenom na duši, ale i s tělem!

I jednou z nejoblíbenějších složek Mann jsou květiny.

Pokud jsem dosud psala o origami, pocházejícím z Japonska, tak mě jako první napadne Manna Květinová voda Jasmín. Její nádherná vůně jakoby mě přenesla na Dálný východ. Můžete s ní osvěžit zavazadla, kufry, vlasy, nebo třeba i oblečení a ložní prádlo. Její okouzlující vůně je přitažlivě tajuplná, a navíc je šetrná i k pokožce.

Pokud máte chuť ponořit se do zážitků, které poskytuje růže, vyzkoušejte Manna mýdlo Růžová pohádka! Tato Manna vás jistě okouzlí svou kořeněnou, sladkou vůní! Navíc nabízí okouzlující pěnivý zážitek, kdy jeho růžovou vůni doplňuje sametový kokosový olej, krémové bambucké máslo a hedvábný ricinový olej. Jeho mramorový vzhled dodává růžový jíl, který zabarví jeho původní nevinnou bílou barvu.

Staré vzpomínky

Jako malé děvče ještě máme čas běhat po louce a sbírat květiny. Ale na to bychom neměli zapomenout ani v dospělosti. Chyťte za ruku svou malou dceru, neteř nebo dcerky vašich přátel a ukažte jim, jak vzrušující je posbírat nejkrásnější květiny na louce do velké kytice! Velkým favoritem skutečných malých Květinových víl je Manna Měsíčkové mýdlo. Tato Manna je dokonale přizpůsobena potřebám nejmenších. Vůně měsíčku lékařského připomene při večerní koupeli zážitky z procházky po rozkvetlých loukách.

Staré časy mi stejně připomíná i Manna Heřmánkové mýdlo. Když mi babička vařila heřmánkový čaj. Její ruce potom nádherně voněly po heřmánku! Tyto drobné kytičky se skromně ukrývají v trávě, přitom jejich síla je obrovská. Do této Manny se kromě heřmánku dostalo i několik kapek mandlového oleje, takže už při koupeli můžete mít pocit, že si pokožku natíráte přípravkem na ošetření pokožky. Mýdlo je vynikající volbou pro všechny typy pokožky. Věřte mi, tato Manna vás přenese do nejkrásnějších chvil dětství a díky dlouhotrvající vůni vás v těchto vzpomínkách udrží celé hodiny.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s Vašimi známými, aby si ho mohli přečíst i oni.

Připomínky

Pro přidání komentáře musíte být přihlášení! Zde se můžete přihlásit

Ceníme si Vaši věrnost!

Období slev v procentech skončilo, protože chceme, abyste jako člen Manna klubu získali nenapodobitelnou péči a ještě více výhod. Manna klub jsme vytvořili právě proto, aby byly nabídky, které jsou pro Vás připraveny, co nejpřehlednější.

Zjistěte více