Máte rádi podzimní přírodu? Vezměte si ji domů!
máte rádi podzimní přírodu? vezměte si ji domů!

Máte rádi podzimní přírodu? Vezměte si ji domů!Na podzim ukazuje příroda tak krásnou tvář, že se stěží dokážeme nabažit úžasných barev a tvarů. Proč nepřinést krásu podzimu do svého domova?

Zde je několik jednoduchých dekoračních tipů, které vám pomohou dostat se do nálady sezóny.

První krok: výlet pro potřebný materiál

Honba za pokladem bude zábavná i tehdy, pokud se na výlet vydáte sami, ale s přáteli nebo dětmi bude sbírání listů, plodů, případně větviček ještě zábavnější.

Co byste měli lovit? Už i sbíráním oranžově-hnědých listů můžete do vašeho domova přinést podzimní atmosféru, ale kreativnější bude, když ze země zvednete i jednu nebo dvě větvičky a nějaké plody. (Sledujte, co vám příroda nabízí: tím, že si budete vybírat z už opadaných listů a větviček, budete chránit přírodu).

Druhý krok: vytvoření podzimní dekorace

  • Ozdoby z listů. Velké a opravdu krásné podzimní listy ze stromů můžete použít kdekoliv v domácnosti, od ložnice až po kuchyni - atmosféru vytvoří i tehdy, pokud je pěkně naaranžujete dokonce i do misky. Ale můžete jít ještě dále: opatrně listy vylisujte, aby si co nejdéle udržely barvu a zviditelnil se jejich tvar. Mohou být milým doplňkem pro vaše podzimní fotoalbum, nebo je můžete nalepit na své vlastní zdobené fotorámečky.

  • Lucerna z listů. Pokud chcete, aby se váš pokoj koupal v podzimním světle, potom si můžete vyrobit i malou lucernu z listů. Uděláte to tak, že stěny sklenice na zavařování obalíte „rezavými” listy a na dno vložíte čajovou svíčku. Malé, přátelské světýlko svítí oranžově - bordovými listy a vytváří intimní atmosféru v místnosti. Na lepení listů budete potřebovat trochu více času (a trpělivosti), ale během dlouhých podzimních večerů při pohledu na světlo lucerny, budete mít radost ze své tvorby.

  • Ozdoba z listů na skříňku. Podzimní barvy mají své místo samozřejmě i ve vašem šatníku. Teď nemyslím na svetry, kabáty nebo šály, ale konkrétně na šatník, skříň. Ty můžete jednoduše oživit milým věnečkem z listů, který můžete udělat ještě příjemnějším pomocí úsporných LED žárovek.

  • Kytice větviček do vázy. Pokud už máte dost listů, potom použijte větvičky. Podzimní košíky, ozdoby na stůl a kytice nemusíte vyrábět pouze z listů. Pokud s podzimní dekorací nechcete mít moc práce (ale chybějí vám čerstvé letní květiny), do své oblíbené vázy vložte několik pěkných větviček s bobulkami nebo listy - a atmosféra podzimu ve vašem domově je hned hotová.

  • Ozdoba na dveře a stůl. Pokud chcete okouzlit své hosty, můžete si vyrobit milou dekoraci na dveře, také s použitím listů a plodů. Už i tím vytvoříte příjemnou atmosféru, pokud na stůl při večeři položíte přírodní dekorace. K tomu stačí, pokud do skleněné misky nasbíráte nejkrásnější plody. Ke sladěné a ozdobné míse stojí za to kombinovat 3-4 druhy plodů s listy podobného tvaru a barvy. Například kaštany, žaludy a různé druhy šišek kombinované s větvičkami jehličnanů za okamžik vnesou přírodu rovnou do kuchyně.

  • Podzim i do koupelny. Zavařeninová láhev naplněná oranžovými a červenými plody vynikne i na poličce vaší koupelny. Rozložte tyto lahve s výše uvedenými lucernami v koupelně, aby se podzimní koupel stala nezapomenutelnou.

Rozmazlujte i sebe dotykem podzimu!

Peelingové mýdlo s mletými meruňkovými jadérky vám svou okouzlující vůní, pěknou barvou a sametovým dotykem i během koupele připomene barevný podzimní les. Olej z meruňkových jadérek je zase pro vaši chladem potrápenou pokožku zaslouženým rozmazlováním.

Kterou Mannou byste si zpříjemnili podzim?

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s Vašimi známými, aby si ho mohli přečíst i oni.

Připomínky

Pro přidání komentáře musíte být přihlášení! Zde se můžete přihlásit

Ceníme si Vaši věrnost!

Období slev v procentech skončilo, protože chceme, abyste jako člen Manna klubu získali nenapodobitelnou péči a ještě více výhod. Manna klub jsme vytvořili právě proto, aby byly nabídky, které jsou pro Vás připraveny, co nejpřehlednější.

Zjistěte více