Toto by vás o bílém čaji ani nenapadlo
toto by vás o bílém čaji ani nenapadlo

Toto by vás o bílém čaji ani nenapadloNení nic intimnějšího, než na podzim zachumlaní do teplé deky popíjet čaj. Není však jedno, pro který čaj se rozhodnete. Bílý čaj je jedním z nejoriginálnějších výběrů, protože ho můžete zbožňovat nejenom kvůli jeho hedvábné, lehké chuti, ale i proto, že pomůže i při zachování vaší krásy.

Bílý čaj kromě toho, že patří mezi druhy čajů, o kterých víme na rozdíl od jiných mnohem méně, nebudeme však přehánět, pokud budeme tvrdit, že je navzdory svému významu nepřiměřeně zanedbáván.

Právě proto jsem pro vás posbírala nejvzácnější informace o této specialitě, ale prozradím vám i to, jak ho můžete použít při péči o svou pleť.

  • Bílý čaj vůbec není bílý

Pokud jste ho ještě nezkoušeli, potom budete překvapeni, že v podstatě nemá žádnou barvu. Je průsvitný, případně světle zelený, je to nejsvětlejší čaj ze všech čajů. Svůj název však ve skutečnosti dostal proto, že na mladých listech čajových keřů, ze kterých se čaj vyrábí, se při sběru nachází stříbrně lesklá, jemná, bílá vrstva. Je dobré zdůraznit i to, že samotný čaj, jako rostlina, je při každém oblíbeném čaji jedno a to samé. Černý, zelený i bílý čaj se vyrábí z listů stejného čajového keře (Camellia Sinensis), pouze jinou metodou.

  • Bělost a čistota v přeneseném smyslu, platí na bílý čaj obzvláště

Jedná se o nejméně zpracovaný druh čaje, který prochází pouze sušením (tradičně sušením na slunci) a vadnutím, a to pouze jemně a opatrně. Ve srovnání s jinými druhy čajů téměř vůbec neoxiduje. Vyznačuje se vysokým obsahem vitaminů a antioxidantů (vyšší, než klasické druhy čajů), za co vděčí zejména opatrnému a pečlivému procesu zpracování.

  • Kdysi ho stříhali zlatými nůžkami a byl považován za raritu

Historie bílého čaje sahá nejméně 1000 let zpět a je zahalena četnými legendami. Podle jednoho takového příběhu (o kterém je pravda stále neznámá), čínští císaři odřezávali z čajových keřů zlatými nůžkami výhonky, ze kterých se dělal bílý čaj. Kvůli jeho nedostupnosti byl považován za nápoj císařů (říkali mu i imperial, tedy císařský). Běžný smrtelník k němu neměl přístup. Vypít šálek bílého čaje bylo privilegiem.

Zpočátku byl bílý čaj v západním světě vzácností. To je pochopitelné, protože původní klasický bílý čaj byl pěstován ve Fujianu, v jedné provincii v Číně. Dnes už známe několik druhů bílých čajů a není mýtem, že je dnes už běžně dostupný.

Ani jeho příprava není běžná, vyžaduje velkou péči a opatrnost, listy se doporučuje zalít vodou 70-80°C teplou, dokonce i několikrát.

Bílý čaj mezi účinnými látkami Manny

Nejste překvapeni, že ani v rodině Manny nemůže chybět bílý čaj jako složka, že?

Jednou z nejoblíbenějších Mann není nic jiného, než Alginitová maska s bílým čajem, která se na přání mnoha z vás nedávno vrátila mezi naše zkrášlující masky na obličej.

Bílý čaj, který zastupuje Dálný východ, tvoří společně s alginitem, s tímto fosilním jílem pocházejícím z okolí Balatonu starým několik milionů let, fantastickou dvojici.

Pokud si všimnete pouze vzdálenost mezi původním místem výskytu těchto dvou surovin, jenom těžko najdeme více „nevídanou dvojici”. A přece se k sobě velmi dobře hodí, doplňují se, jako kdyby jejich první setkání v této Manně nebylo jejich prvním setkáním. Zkrášlující pleťová maska, která je z nich vyrobena je ideální na všechny typy pleti, osvěžuje, zkrášluje a stačí přibližně na 12 použití.

Co myslíte, vyzkoušíte tuto zkrášlující masku při popíjení čaje?

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s Vašimi známými, aby si ho mohli přečíst i oni.

Připomínky

Pro přidání komentáře musíte být přihlášení! Zde se můžete přihlásit

Ceníme si Vaši věrnost!

Období slev v procentech skončilo, protože chceme, abyste jako člen Manna klubu získali nenapodobitelnou péči a ještě více výhod. Manna klub jsme vytvořili právě proto, aby byly nabídky, které jsou pro Vás připraveny, co nejpřehlednější.

Zjistěte více