Díky tomuto budete mít přirozený účes
díky tomuto budete mít přirozený účes

Díky tomuto budete mít přirozený účesVšichni toužíme po vlasech, které vypadají co nejpřirozeněji - s nejmenší námahou. Existuje zlatá střední cesta? Můžeme mít krásné vlasy, aniž bychom jim museli věnovat příliš pozornosti? Podle mě ano. Věřím, že moje praktické rady vám pomohou přemýšlet o tom, co by vaše vlasy udělalo neodolatelně přirozené.

Začněte tím, jestli se k vám váš účes hodí

Základem přirozeného účesu je sebepoznání, tedy zhodnocení toho, zda se k vám váš účes hodí nebo ne. Jako hlavní pravidlo můžeme konstatovat, že čím víc času si příprava účesu vyžaduje, tím víc si můžete být jistí, že není přirozená.

Trávíte každé ráno v koupelně většinu času tím, že si musíte vlasy vyfoukat? Ztrácíte čas žehlením a kulmováním vlasů a tvarováním účesu, které jsou pro vlasy velkou tepelnou zátěží?

Občas a s mírou je to únosné, ale z dlouhodobého hlediska na to může doplatit zdraví vašich vlasů. Nemusíte se vzdát ani vln, ale místo kulmy použijte natáčky, které si můžete dát během několika minut a během spánku budou nenápadně „pracovat“.

Můj tip: pokud byste chtěli regenerovat poškozenou strukturu vlasů, vyzkoušejte Intenzivní regenerační sprej na obnovu struktury vlasů, díky kterému budou vlasy intenzivně lesklejší a zářivější*.

Můžete mít jakýkoliv typ vlasů, věřte mi, že svým vlasům dodáte potřebnou péči a navíc můžete výrazně zkrátit čas potřebný na péči o vlasy, protože rychle nahradí zábal na vlasy a přípravek na ošetřování konečků vlasů.

*na základě výzkumu mezinárodně uznávané výzkumné laboratoře za účasti 25 respondentů (ve věku nad 18 let) a jejich subjektivní zpětné vazby.

Časová náročnost účesu úzce souvisí i se zvoleným střihem. Účes, který je složitě stříhaný a sušený, že vypadá dobře pouze po návštěvě kadeřníka a vy si ho však doma nedokážete udělat, není přirozený. Návštěvu kadeřníka však nezanedbávejte, protože jednou za čas se musíte zbavit polámaných konečků vlasů.

Hodně záleží i na vhodné délce vlasů. Například o extrémně dlouhé vlasy až do pasu se nestačí pouze starat, je mnohem těžší je udržovat v pořádku a po určitém věku se s nimi už nemůžete ztotožňovat - je lepší, pokud poprosíte o trochu kratší střih. Je však mylnou představou, že dlouhé vlasy patří pouze dvacetiletým, i ve věku 40 let můžeme mít dlouhé vlasy, pokud se o ně budeme vhodně starat.

Uvědomte si, že přirozenost může být mylná

Jenom módní fotografové mohou říci, jak důkladná příprava, pečlivé komponování, případně nějaká dodatečná korekce stojí za některými přirozeně vypadajícími účesy. Větrem rozfoukané, šarmantně střapaté vlasy často vypadají dobře pouze na fotografiích, ve skutečnosti se už modelka nemohla dočkat, aby si mohla vlasy učesat a sepnout do copu. Co je na fotografiích atraktivní, může v běžném životě vypadat neupraveně. Jednou z největších nástrah jsou vlasy s „mokrým efektem“, které doma vypadají neupraveně a slepeně.

Pokud můžete, žádná chemie

Vím, že barvení vlasů je velkým pokušením. Pokud můžete, snažte se o to, abyste si vybrali odstín, který je nejblíže vaší přirozené barvě vlasů a vyberte si řešení, které bude pro vaše vlasy nejmenší zátěží.

Pokud chcete své barvené vlasy ošetřovat co nejpřirozenějším způsobem, vašim nejlepším přítelem se může stát naše Manna sada na ošetření barvených vlasů. Laboratorní testy potvrzují, že barva vašich vlasů zůstane i několik týdnů po barvení lesklá a zářivá, díky čemu můžete odložit termín nejbližšího barvení vlasů.

Bez ošetřeného vzhledu není přirozenosti

Výživu potřebují nejenom barvené vlasy, ale i všechny ostatní typy vlasů. To je alfa a omega přirozenosti.
Čistěte a ošetřujte vlasy podle jejich typu, jemně, ale účinně vhodnými Mannami.

Jaký je váš oblíbený Manna přípravek k péči o vlasy a proč? Pokud chcete, napište do komentáře!

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s Vašimi známými, aby si ho mohli přečíst i oni.

Připomínky

Pro přidání komentáře musíte být přihlášení! Zde se můžete přihlásit

Ceníme si Vaši věrnost!

Období slev v procentech skončilo, protože chceme, abyste jako člen Manna klubu získali nenapodobitelnou péči a ještě více výhod. Manna klub jsme vytvořili právě proto, aby byly nabídky, které jsou pro Vás připraveny, co nejpřehlednější.

Zjistěte více