Získejte hodnotné dárky od Manny! Podrobnosti>>

3+1 důvod, kvůli kterým vaše tělo potřebuje vodu
3+1 důvod, kvůli kterým vaše tělo potřebuje vodu

3+1 důvod, kvůli kterým vaše tělo potřebuje voduVoda je základem každé funkce těla. Stačí pít trochu méně a hned se objeví příznaky: slabost, bolest hlavy, únava. Posbírala jsem pro vás nejdůležitější důvody, kvůli kterým potřebuje organismus vodu, ale pití vody je zároveň i nejdůležitější radou při péči o krásu všech dob!

Je elixírem života, základ života, voda života - můžeme ji nazvat mnoha jmény, H2O, tedy čistá voda, je nejdůležitější ze všech látek, které se do našeho organismu dostanou! Věděli jste, že 75% našeho těla tvoří voda? Když se nad tím zamyslíte, hned si snadněji představíte, jakou klíčovou roli sehrává ve vašem životě pití vhodného množství vody dostatečné kvality.

Zde je 3+1 nejdůležitější argument ve prospěch pití vody a i nejlepší praktiky!

  1. Zajištění životních funkcí
Voda je nezbytná k trávení, k regulaci tělesné teploty, k vylučování toxických látek, k činnosti buněk a ještě k mnoha dalším funkcím. Mohli bychom říct i to, že v organismu prakticky není žádná funkce, ke které by nebyla potřebná čistá tekutina, protože na činnosti organismu se podílí jako „přepravce“. Denně se doporučuje vypít minimálně 2 litry, ale v ideálním případě 3 nebo ještě i více litrů vody. Pokud se vám obtížně počítá, kolik litrů jste vypili, potom doporučuji, abyste si sehnali láhev s určitým objemem, díky čemu budete přesně vědět, kolik vody jste vypili.
  1. Zabránění dehydrataci
Při slovu dehydratace jsou mnozí na omylu, že nám se to může stát pouze tehdy, když několik dnů nepijeme tekutiny, což však není pravda. Pocit žízně je už prvním signálem dehydratace, a proto by bylo velmi důležité, abychom s pitím nečekali až do té doby, když už cítíme žízeň. Než si uvědomíme, že bychom se měli napít, naše buňky jsou už dávno pod optimální hladinou fungování. Pocit žízně je navíc u každého individuální a s přibývajícím věkem klesá, a právě proto, pokud se chceme vyhnout dehydrataci, musíme si zvyknout na pravidelné pití vody. Když se množství vody v těle sníží, odebírá vodu z krve a buněk, co má vliv na mozek, a proto může nastat stav bezvědomí.
  1. Krása pokožky
Dehydratace se nejdříve ukáže na pokožce a vlasech. Ne náhodou se říká, že krásná pokožka je symbolem zdraví, naše pokožka naznačí, pokud něco s našim zdravím není v pořádku. Berte to jako varovný signál - pokud je však vaše pleť na dotyk drsná a extrémně suchá, pravděpodobně nepijete dostatečné množství vody. Může se stát i to, že pijete mnoho nápojů, které z těla odebírají vodu. Těmi jsou například černá káva, černý čaj a alkohol. Pokud pijete dostatečné množství vody, vaše pokožka bude sametová, měkčí, pružnější a vrásky se na ní objeví méně. Měli byste vědět i to, že do pokožky se voda dostane jako poslední a vlivem počasí se z ní vypaří jako první, a proto je potřebné vlhkost doplňovat nejenom zevnitř, ale i zvenku. Doporučuji, abyste vyzkoušeli Manna pleťový krém, který obsahuje kyselinu hyaluronovou. Tato látka je známá tím, že pomáhá vázat vodu, díky čemu bude péče ještě intenzivnější. Dříve, než si ho na očištěnou pleť nanesete, nastříkejte si na obličej trochu Manna květinové vody, aby se do vaší pleti dostalo ještě víc tekutin!

+1 Zajištění optimální energetické hladiny

Při pití vody se nezaměřujte pouze na její množství, protože vůbec není jedno, v jaké formě tekutinu přijmete. Základním pravidlem je, že nejlepší je pít vysoce kvalitní pitnou vodu (z kohoutku) nebo nesycenou minerální vodu. Vyhýbejte se slazeným vodám, ale buďte opatrní i s léčivými vodami, protože mají velmi vysoký obsah minerálních látek, a proto je dobré pít je pouze ve formě kúry. Sycené nápoje, nápoje s obsahem cukru nebo obsahem kofeinu, pouze naruší optimální hladinu vody v těle. Pokud rádi pijete kávu, k šálku espressa vždy vypijte alespoň 2,5 decilitru vody. Jak můžete vědět, že pijete dostatečné množství vody? Pokud denně jdete minimálně 6 krát na malou potřebu a vaše moč je světlá, potom jste na dobré cestě.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s Vašimi známými, aby si ho mohli přečíst i oni.

Připomínky

Pro přidání komentáře musíte být přihlášení! Zde se můžete přihlásit

Ceníme si Vaši věrnost!

Období slev v procentech skončilo, protože chceme, abyste jako člen Manna klubu získali nenapodobitelnou péči a ještě více výhod. Manna klub jsme vytvořili právě proto, aby byly nabídky, které jsou pro Vás připraveny, co nejpřehlednější.

Zjistěte více