3+1 bizarní zkrášlující metoda z minulosti
3+1 bizarní zkrášlující metoda z minulosti

3+1 bizarní zkrášlující metoda z minulostiŽeny i v dávných dobách udělali všechno pro to, aby byly krásné a neodradily je ani praktiky, které se zdají být absurdní. Zde je několik zvláštních a nebezpečných tipů pro krásu, na které v té době přísahali, že skutečně fungují!

Bělení obličeje olovem

Dnes už se to může zdát překvapující, ale v dávných dobách se pohled na sluncem zbarvenou pokožku nespojoval se zdravím a krásou, ale s nižším sociálním postavením. Proto si ženy, jak jenom mohly, snažily vyčarovat co nejbělejší pleť. V diktování tohoto trendu byli na prvním místě panovníci, například anglická královna Alžběta I., která vděčila za svou porcelánově bílou pleť „podkladové bázi“ smíchané z octa a olova. V té době ještě nevěděli, že olovo je smrtelným jedem, a proto se majetnější natírali touto směsí bez obav, aby jejich pokožka vypadala sněhobíle a bezchybně. Fanoušci tohoto zkrášlovacího trendu se potom stali oběťmi mnohých nevolností, které byly průvodním jevem pomalé otravy.

Pokud i vás lákají sněhobílé krémy a masky, ale odmítáte chemikálie, potom musíte vyzkoušet Manna Čisticí mýdlo s kafrem na obličej a sněhobílé COCO mýdlo s mořskou solí. Jsou stejně dokonalé na obličej i tělo a vaši pokožku obdarují nejlahodnějšími přírodními výtažky.

Dešťová voda k mytí vlasů

Tento zvyk tady zůstal také ze středověku. Používali ho na mnoha místech až do poloviny dvacátého století: mytí vlasů dešťovou vodou. Dešťovou vodu považovali za nejčistší a nejpřirozenější, která vlasům vysloveně prospívá a udělá je lesklé a měkké. Nemluvě o tom, že takto mohli mytí vlasů, které vyžaduje velké množství vody, udělat levnějším a nemuseli používat vodu, která byla určena na vaření. Otázkou bylo už jenom to, jak by mohli co nejúčinněji nasbírat jemnou, čistou dešťovou vodu bohatou na minerální látky. Většinou byla na dvoře postavena velká dřevěná káď, do které se postupně nasbírala. Po velké bouřce potom touto vodou oplachovali své mýdlem natřené vlasy. Ženy byly v té době ochotné přísahat, že vlasy umyté dešťovou vodou budou lesklé a pevné.

Samozřejmě dnes bychom už neměli odvahu tvrdit, že kapalina pocházející z oblaků je úplně čistá a bez chemikálií, přírodní řešení však máme naštěstí k dispozici. Manna mýdlo pro zdravé vlasy poskytuje vaší koruně krásy skutečné rozmazlování, ale pokud máte raději tekutou verzi, vyzkoušejte Manna šampony a balzámy na vlasy vyvinuté na normální a suché a také na mastné vlasy a vlasy s lupy! Vlasy nevysušují a poskytují pocit hydratace!

Rtuť proti vyrážkám

Na odstranění nevzhledných vyrážek se už několik set let zkoušeli různé praktiky, protože tento nepříjemný příznak na pokožce není moderním jevem posledních let. Bohužel, mezi pokusy o „řešení” byla i silně jedovatá rtuť, kterou nic netušícím pacientům doporučovali k léčbě pleti s akné a vyrážkami. V té době ještě nic nevěděli o zdraví škodlivých vlastnostech rtuti, a proto tento těžký kov nanášeli přímo na pleť bez jakékoliv kontroly. Výsledek léčby byl často smrtelný. Od té doby už víme, že léčba mastné pleti s vyrážkami začíná čištěním a je dobré používat nejšetrnější, 100% přírodní složky. Manna Eben čisticí mýdlo na obličej s aktivním uhlím obsahuje aktivní uhlí, díky kterému poskytuje mastné a smíšené pleti reálnou pomoc na zachování rovnováhy pokožky. Pokud vás trápí vyrážky, potom doporučuji i čajovníkový esenciální olej, který má přirozený dezinfekční účinek a naleznete ho v několika Mannách.

Paruka s rýžovým práškem

Elita barokních francouzských nádvoří, muži i ženy téměř bez výjimky, nosili paruky, ale tento ideál krásy byl rozšířen i na jiných evropských nádvořích. Nasazení paruky natřené voskem, rýžovým práškem a jiným lepícím materiálem trvalo několik hodin, a proto si ji mnozí jednoduše ani nesundávali a nosili ji několik týdnů, měsíců. Kvůli špatným hygienickým podmínkám doby se staly paruky kolébkou pro bakterie a parazity, a proto způsobovaly silné svědění a nepříjemné příznaky. Bylo třeba zakrýt i nepříjemné pachy, a proto se ve Francii zrodila éra parfémů prodávaných v lahvičkách, kterými si paruky pravidelně stříkali.

Pokud chcete mít i vy voňavou korunu krásy, ale zcela přírodním a zdravým způsobem, potom vám doporučuji, abyste používali
Manna květinové vody, které můžete bez obav použít na suché i mokré vlasy nebo s nimi můžete nahradit i svůj syntetický parfém. Čisté a přírodní řešení, které vás okouzlí svou vůní.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s Vašimi známými, aby si ho mohli přečíst i oni.

Připomínky

Pro přidání komentáře musíte být přihlášení! Zde se můžete přihlásit

Ceníme si Vaši věrnost!

Období slev v procentech skončilo, protože chceme, abyste jako člen Manna klubu získali nenapodobitelnou péči a ještě více výhod. Manna klub jsme vytvořili právě proto, aby byly nabídky, které jsou pro Vás připraveny, co nejpřehlednější.

Zjistěte více