Buďte vděční a svět se na vás usměje
buďte vděční a svět se na vás usměje

Buďte vděční a svět se na vás usmějeZamysleli jste se už někdy nad tím, co všechno v životě považujeme za samozřejmé a za co bychom ve skutečnosti měli cítit radost a vděčnost? Máte li tendenci k tomu, abyste i při nejmenších nepříjemnostech cítili hněv, potom je na čase, abyste změnili pohled na vlastní štěstí. Vděčnost má léčivý účinek!

Většinou je bohužel potřebná nějaká tragédie, abychom si najednou uvědomili, že: všechno, co jsme až dosud považovali za samozřejmost, o čem jsme si mysleli, že na to „máme nárok“, je ve skutečnosti darem od života, za co máme být vděční. Je zajímavé, že vděčnost si mnozí představují jako něco vznešeného, nenápadného, co by měli cítit tehdy, když pro ně někdo udělá něco velmi dobrého. Vděčnost však ve skutečnosti znamená mnohem víc: radostné soustředění na všechno, co nás obklopuje. V životě jsou už nyní přítomny malé věci, které by nám mohly způsobit radost, jenom není jisté, jestli si je všimneme. Tajemstvím je, že svou pozornost cíleně věnujete takovým věcem v životě, které jste až dosud považovali za samozřejmé a o kterých jste si mysleli, že na ně máte přirozený nárok a začnete si je vážit.

Pokud jste se například dnes probudili tak, že vás nic nebolí, tak jste v lepší situaci, než několik milionů lidí na Zemi. Pokud však můžete vstát a dokážete se o sebe postarat, případně je ve vašem životě alespoň jedna osoba nebo domácí zvířátko, ke kterému cítíte nezištnou lásku, potom máte důvod k tomu, abyste byli vděční. Všímejte si, jaké to ve vás vyvolá pocity. Budete mít pocit osvobození a radosti a pomalu se dostanete k tomu, že vás drobné, každodenní těžkosti a přechodné nepříjemnosti nevyvedou z rovnováhy.

Ale co můžete udělat, pokud máte právě nyní velmi těžký život a nevidíte žádné východisko, případně vás postihla nějaká tragédie? Mám pro vás dobrou zprávu: vděčnost je jednou z těch forem zvládání těžkých situací, která od smutku okamžitě přesměruje vaše myšlenky k životu a k pozitivním myšlenkám. Všimli jste si už, že když čtete o vážné tragédii, najednou si začnete vážit svůj vlastní osud? Není to náhoda, protože vděčnost vám pomůže, abyste se škodlivým vlivům vyhnuli se zdravou duší.

Pokud je pro vás těžké, abyste si vážili drobné věci v životě, potom vám ukážu jednu velmi dobrou metodu, s jejíž pomocí vás téměř ihned zalije pocit vděčnosti. Není to nic jiného, než čas strávený v přírodě. Je téměř nemožné projít se v nádherném lese, parku nebo zahradě tak, aby naši duši nezalil klid, radost a věčnost. Ale řeknu vám například i jednodušší příklad: květina na vašem stole, v níž uvidíte krásu a nekonečnou radost přírody. Setkání s přírodou je i to, když se vaše pleť setká s přírodními kosmetickými přípravky. Do každé Manny jsme vložili poklady přírody, čistým, přírodním způsobem bez chemikálií, aby za to mohla být vaše pleť i duše vděčná.

Važte si, toho, co máte. A pokud vás právě nic nenapadá, buďte vděční za to, že jste členem rodiny Manny a můžete číst tento článek! Děkuji, že jste s námi!

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s Vašimi známými, aby si ho mohli přečíst i oni.

Připomínky

Pro přidání komentáře musíte být přihlášení! Zde se můžete přihlásit

Ceníme si Vaši věrnost!

Období slev v procentech skončilo, protože chceme, abyste jako člen Manna klubu získali nenapodobitelnou péči a ještě více výhod. Manna klub jsme vytvořili právě proto, aby byly nabídky, které jsou pro Vás připraveny, co nejpřehlednější.

Zjistěte více