Neodcházejte s prázdnýma rukama, můžeme Vás překvapit hodnotným dárkem? Podrobnosti>>

5 diet, které byste nikdy neměli zkoušet!
5 diet, které byste nikdy neměli zkoušet!

5 diet, které byste nikdy neměli zkoušet!Na internetu kolují miliony diet, které často nabízejí extrémní změnu, ale bohužel pravda je taková, že je mezi nimi velké množství, jejichž vyzkoušení je vysloveně nebezpečné. Posbírala jsem pro vás několik zvláštních druhů diet, kterým byste se měli raději vyhnout, pokud nechcete, aby se vaše zdraví poškodilo.

Dieta - hubnutí je v poslední době velmi rozšířené, co je v podstatě v pořádku. Pokud však chcete žít skutečně zdravě, bude lepší, pokud si raději dáte pozor na to, jak se stravujete. Naše touha po dokonalém jídelníčku nás však může zavést do nebezpečných vod. Hlavně pokud dáme na typy diet z internetu, které - pokud se nad nimi lépe zamyslíme - jsou zcela v rozporu se zdravým rozumem.

Zde je několik diet, které se na první pohled mohou zdát dobré, ve skutečnosti jsou však nebezpečné a měli byste se jim raději vyhnout, pokud se nechcete vystavit zbytečnému stresu a hazardovat se svým zdravím!

Pouze ovoce
Základem této diety je, že do organismu přijmete pouze ovoce a malé množství tekutin, dokonce není povolena ani zelenina. Její teorie se odvolává na to, že i pračlověk našel hlavně ovoce a živil se s ním, ale všichni cítíme, že stravování už ani v pravěku nebylo až tak jednoduché. Ovoce je sice velmi zdravé, avšak do organismu nepřijímáte žádné živiny, co může vést k vážným stavům nedostatku. Vaše tělo se oslabí, pokožka bude šedá a matná, nedostatek bílkovin a sacharidů zase způsobuje extrémní únavu. Ovoce je součástí vyvážené stravy, ale nemůže se stát jediným druhem potravy.

Hladovění
Tato dieta, stejně jako ostatní nebezpečné metody, je velmi jednoduchá, avšak povzbuzuje k ještě nebezpečnějším věcem: podle teorie je tajemstvím hubnutí to, že téměř nepřijímáme potravu. Neustálé hladovění způsobené odříkáním potravy však vydává našemu organismu signál, že nastal stav nouze, tedy všechny přijaté živiny je třeba uskladnit. Pokud budeme v této dietě pokračovat dlouhodobě, náš organismus zužitkuje své zásoby, úplně se oslabí a živiny potřebné k přežití začne odebírat z kostí a jiných orgánů. Je obecným pravidlem, že pokud v popise diety vidíte slova „hladovění” nebo „nejíst”, zdaleka se jí vyhněte!

Pouze tekutiny
Příjem velkého množství tekutin se vysloveně doporučuje a je potřebné, aby bylo základem vyvážené stravy. Dá se to však s pitím i přehnat. Tekutinová dieta povzbuzuje k tomu, abyste ze stravy úplně vyloučili tuhé potraviny a abyste pili pouze vodu, zeleninové a ovocné šťávy nebo bylinkové čaje. Tento 2- 3 denní druh půstu může mít pod přísným lékařským dohledem dokonce i dobrý vliv, ale jeho dlouhodobá aplikace se nedoporučuje. Lidské tělo tuhou stravu vyžaduje, je potřebná k trávení a udržení normálních životních funkcí. Vyhýbejte se každé dietě, která se zakládá na dlouhodobém tekutinovém půstu.

Nula sacharidů
V poslední době se v mnoha online článcích uvádějí sacharidy téměř jako nadávka, přitom jsou ale při tvorbě energie pro náš organismus nezbytné. Pokud dieta vůbec neobsahuje sacharidy, může to vést k vyhladovění organismu a z dlouhodobého hlediska to může mít vážné následky. Místo toho, abyste se úplně vzdali sacharidů, raději se snažte o to, abyste konzumovali méně rýže a brambor. Hlavně všechno s mírou.

Střídavá dieta
Základem této diety je, že jeden den můžete jíst téměř všechno, druhý den však kromě tekutin nemůžete do svého organismu přijat nic jiného. Tento druh jojo efektu mimořádně zatíží vaše tělo a úplně naruší trávení. Ve vyvážené stravě není přípustné, aby se střídalo přejídání a půst.

Je důležité vědět, že vaše dieta by měla být vždy šitá na míru, protože každý z nás je jiný. Nejlépe se můžete rozhodnout o tom, která dieta je pro vás nejvhodnější tak, že si budete všímat, jak se během ní cítíte. Pokud máte energii a vaše pleť září, potom jste pravděpodobně na dobré cestě. Pro krásný zevnějšek však můžete udělat hodně kromě příjmu živin i vnější péčí o pleť. Dobrou zprávou je, že pokud jste veganem, Manny dokonale doplní vaši dietu i v tom případě, protože naše kosmetické přípravky jsou 100% rostlinného původu, přírodní a bez chemikálií!

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s Vašimi známými, aby si ho mohli přečíst i oni.

Připomínky

Pro přidání komentáře musíte být přihlášení! Zde se můžete přihlásit

Ceníme si Vaši věrnost!

Období slev v procentech skončilo, protože chceme, abyste jako člen Manna klubu získali nenapodobitelnou péči a ještě více výhod. Manna klub jsme vytvořili právě proto, aby byly nabídky, které jsou pro Vás připraveny, co nejpřehlednější.

Zjistěte více