Získejte hodnotné dárky od Manny! Podrobnosti>>

6 nejlepších přírodních stimulátorů mozku!
6 nejlepších přírodních stimulátorů mozku!

6 nejlepších přírodních stimulátorů mozku!Chtěli byste, aby byl váš mozek jako břitva? Aby vaše myšlenky proudily rychle, aktivně a správným směrem? Místo kávy vám doporučuji 8 přírodních stimulátorů mozku, které podpoří Vaše myšlení, a navíc bez jakýchkoliv vedlejších účinků.

V životě jsou chvíle, kdy je velmi důležité, v jakém stavu se nachází náš mozek. Před zkouškou, při učení, na pracovním pohovoru nebo při pracovní prezentaci si nemůžeme dovolit mlhavé a pomalé myšlení. Energetické nápoje a nadměrné pití kávy nedoporučuji, místo nich raději vyzkoušejte přírodní „povzbuzovače mozku”, které podpoří účinné, svěží myšlení.

Ginzeng
Tato asijská léčivá rostlina vitalizuje a podporuje fyzický a duševní výkon. Může se užívat formou čaje nebo kapslí, zlepšuje paměť a náladu, pomáhá zmírnit úzkost a poskytuje příjemnou, dlouhodobou svěžest.

Ginko biloba
V tradičním čínském léčitelství se používá už tisíce let, velmi účinně podporuje prokrvení mozku, přirozeným způsobem zvyšuje hladinu dopaminu, zvyšuje svěžest a pomáhá při koncentraci. Ginko biloba je zároveň silným antioxidantem, tedy dokáže bojovat i proti volným radikálům v organismu a podle výzkumů pomáhá zmírnit ztrátu paměti a zapomnětlivost ve stáří.

Sójový lecitin
Je častou složkou čokolády a jiných sladkostí, který kvůli obsahu cholinu, tedy B11, mimořádně příznivě ovlivňuje mozek. Dohromady s ostatními látkami v kakau zase vysloveně zajišťuje dobrou náladu. K sojovému lecitinu se můžeme dostat i samostatně ve formě kapslí, ale jeho verze nacházející se ve sladkostech poskytuje samozřejmě mnohem větší zážitek.

Zelený čaj
Zelený čaj je také silným antioxidantem a díky obsahu kofeinu povzbuzuje a podporuje mozek. Nemusíme mít strach ani tehdy, když jsme například kávu až dosud nepili právě kvůli obsahu kofeinu. Kofein v zeleném čaji nepůsobí okamžitě, má prodloužené vstřebávání a svůj účinek vyvíjí postupně, během několika hodin. Nezpůsobuje náhlé povzbuzení a koncentraci podporuje bez vedlejších účinků - ne jako káva, například bez bušení srdce.

Q10
Koenzymem Q10 se mohou zlepšit procesy látkové výměny energie mozkových buněk, a navíc pomáhá i při zpomalení procesů stárnutí. Pokud vykonáváme psychicky náročnou práci, může nám být silnou oporou.

Řasa spirulina
Určitě jste už o ní slyšeli jako o oblíbené složce smoothie, která je plná vzácných živin. Mnozí ji nazývají i „superfood”, tedy superpotravinou, protože tento druh řasy je plný antioxidantů, vitaminů a minerálních látek. Živiny této mikrořasy navíc napraví rovnováhu fungování organismu, díky vitaminům skupiny B (B12, B15, atd.), které jsou pro nervový systém životně důležité, jsou zase pro mozek dokonalou živinou.

Měli byste vědět, že k vhodné činnosti nervového systému jsou strava, doplňky výživy a vyrovnaná, zdravá výživa velmi důležité, avšak samotné nestačí k tomu, abyste byli z hlediska mozku ve vrcholné formě! Potřebujete i mnoho odpočinku a pravidelný pohyb, abyste udrželi a dosáhli dobrý výkon! Pokud se vám nedaří relaxovat, použijte Manna esenciální oleje, pomoci vám může zejména levandulový a pomerančový, ale uvolňující masáž hlavy s Manna balzámem na spánky může také pomoci k tomu, abyste byli v co nejlepší formě!

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s Vašimi známými, aby si ho mohli přečíst i oni.

Připomínky

Pro přidání komentáře musíte být přihlášení! Zde se můžete přihlásit

Ceníme si Vaši věrnost!

Období slev v procentech skončilo, protože chceme, abyste jako člen Manna klubu získali nenapodobitelnou péči a ještě více výhod. Manna klub jsme vytvořili právě proto, aby byly nabídky, které jsou pro Vás připraveny, co nejpřehlednější.

Zjistěte více