7+1 věc, na které můžete použít zázvor
7+1 věc, na které můžete použít zázvor

7+1 věc, na které můžete použít zázvorPravěká léčivá rostlina, která je pro organismus jako záchranné lano. Léčivé účinky zázvoru zahrnují účinky k léčbě onemocnění až po zlepšení psychického stavu. Ukážu vám, proč je dobré, pokud ho budete mít stále doma.

Zázvor je přírodní léčivá rostlina, kterou jako koření používají na celém světě. Dříve, než se podíváme na možnosti jeho použití, považuji za důležité zdůraznit, že: nejlepší účinek dosáhnete čerstvě nastrouhaným zázvorem, jeho sušená nebo olejová verze mají už menší účinek.

Zázvor můžeme užívat bez obav, prakticky není možné se s ním předávkovat a nemá ani vedlejší účinky.

Zde je 7+1 super nejlepší věc, na které ho můžete použít

Jako exotické koření
S oblibou ho používají kuchyně dálného východu, zázvor je nezbytnou součástí rýžového curry, thajských těstovin, kterými jsou např. pad thai, ale chutnou, pikantní chuť dodá i různým veganským omáčkám z kokosového mléka. Pokud to jednou vyzkoušíte, nikdy víc bez něj žádné exotické jídlo nebudete vařit. Jeho charakteristická chuť se dobře hodí ke kurkumě a meduňce.

Péče o vlasy
Od zázvoru budete mít kouzelně krásné vlasy, esenciální živiny, které se v něm nacházejí, ošetřují vaše vlasy jako elixír. Ne náhodou se z něj dostalo do Manna balzámu na mastné vlasy a vlasy s lupy. Tento fantastický balzám obohacený o zázvorový prášek, může být záchranným lanem pro vlasy i vlasovou pokožku. Vaše pramínky budou měkčí a lesklejší a napraví se rovnováha vlasové pokožky.

Na zmírnění zánětu
Zázvor je zmiňován už i ve starověké indické medicíně, v Ayurvédě, jako zázračný lék s dezinfekčním, protizánětlivým a antibakteriálním účinkem. Pokud vás trápí infekční onemocnění, vypijte několik šálků zázvorového čaje denně nebo ho po namočení do citronové šťávy můžete sníst i čerstvý, tak je ještě účinnější.

Na trávicí problémy
Zázvorový čaj regeneruje žaludek a na trávicí systém má normalizující účinek.

Je dokonalou volbou po vydatném jídle, kdy máte pocit, že by váš žaludek potřeboval šetření. Do sklenice vlažné vody nebo čaje nastrouhejte několik centimetrů zázvoru, potom pomalu vypijte. Uvidíte, jak podpoří vaše trávení.

Na nachlazení
Mimořádně účinně posílí imunitní systém, a protože má detoxikační účinek a podporuje pocení, používá se i k léčbě chřipky. Přiveďte k varu půl litru vody, nastrouhejte do ní 10 cm zázvoru, a potom inhalujte pod ručníkem.

Na doplnění vitaminů
Zázvor je bohatým zdrojem vitaminů A, C, E a vitaminů B-komplex, ale kromě toho v něm nalezneme i velké množství stopových prvků.

Zmírňuje nutkání na zvracení
Pokud vás na dlouhých cestách autem často trápí nutkání na zvracení, potom vám může zázvor poskytnout okamžité osvěžení. Nejlepší je, pokud do svého čaje přidáte tenké plátky zázvoru a přimícháte i trochu citronu, který také zmírňuje nevolnost.

+1 Protiplísňový účinek
Zázvor zabíjí nejenom viry a bakterie, ale je mimořádně účinný i proti plísňovým onemocněním. Infikovaná místa namočte na čtvrt hodiny do studeného zázvorového čaje. Nepoužívejte filtrovaný čaj, ale udělejte si ho sami: do půl litru vroucí vody vhoďte 5 plátků zázvoru a nechte minimálně 20 minut louhovat, aby se blahodárné účinné látky ve vodě rozpustily.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s Vašimi známými, aby si ho mohli přečíst i oni.

Připomínky

Pro přidání komentáře musíte být přihlášení! Zde se můžete přihlásit

Ceníme si Vaši věrnost!

Období slev v procentech skončilo, protože chceme, abyste jako člen Manna klubu získali nenapodobitelnou péči a ještě více výhod. Manna klub jsme vytvořili právě proto, aby byly nabídky, které jsou pro Vás připraveny, co nejpřehlednější.

Zjistěte více