5 domácích tipů na prevenci před podzimním onemocněním!
5 domácích tipů na prevenci před podzimním onemocněním!

5 domácích tipů na prevenci před podzimním onemocněním!Na podzim je jednou z nejdůležitějších věcí, které můžete pro své zdraví udělat to, že posílíte svůj imunitní systém. Je to vzrušující a zároveň příjemná činnost, jejímž výsledkem bude to, že váš organismus bude neuvěřitelně silný a odolný proti onemocněním.

V těchto měsících s proměnlivým počasím nás mohou snadno dostat nemoci i tehdy, když na ně slabost běžně není typická. Příčina je jednoduchá: počasí je chladnější, vlhké, vitaminové zásoby se po letním dobití začnou vyprazdňovat a naší pleti se dostane mnohem méně slunečních paprsků. Není divu, že náš imunitní systém musí v této době v zájmu toho, abychom mohli zůstat fit a plní energie, pracovat na plné obrátky. Dobrou zprávou však je, že pomocí některých věcí můžete svůj organismus podpořit a stačí pouze trochu pozornosti a hned se ve vás uvolní obrovské energie.

Následující postupy vám pomohou, abyste se na podzim vyhnuli nemocem:

Esenciální oleje
Při nachlazení a rýmě je extra důležité, aby dýchací cesty nevyschly. Pokud se vaše sliznice vysuší, patogeny se snadněji zachytí a usadí, co může vést k onemocnění. Doporučuji, že, pokud máte chvilku pro sebe, vezměte si odpařovač (například si kupte ultrazvukový odpařovač esenciálního oleje), naplňte ho vodou a přidejte 4-5 kapek Manna 100% čistého eukalyptového esenciálního oleje a 4-5 kapek Manna 100% čistého čajovníkového esenciálního oleje. Kromě pohádkových vlastností esenciálních olejů navíc odpařovač zvyšuje vlhkost ovzduší, díky čemu se může napravit rovnováha vaší sliznice.

Bylinkové čaje
Vhodné množství tekutiny, zejména odvary z léčivých rostlin, působí velmi příznivě na imunitní systém. Obzvláště doporučuji šípkový čaj kvůli mimořádně vysokému obsahu vitaminu C, při příznacích nachlazení zespodu vám může pomoci brusinkový čaj. Na nachlazení doporučuji heřmánkový a kardamovo - skořicový čaj. Můžete si vybrat kterýkoliv druh čaje, ale je jenom jedna složka, kterou můžete jeho účinek na posílení imunity zesílit. Touto složkou není nic jiného, než zázvor. Jeho protizánětlivý účinek se nejlépe uplatní tehdy, když ho čerstvý nastrouháte do horkého čaje. Drobné kousky, které zůstanou na dně hrníčku, můžete bez obav sníst.

Pohyb na čerstvém vzduchu
Je možné, že v chladnějším, deštivém počasí je vašim největším přáním zachumlat se doma na sedačce, ale celý víkend přece nechcete strávit tímto způsobem. Dobře se oblečte a běžte ven do přírody. Mnoho podzimních onemocnění nás napadne proto, že se delší dobu zdržujeme v uzavřeném prostoru s jinými lidmi, vzduch ztrácí kyslík a rozmnožují se i bakterie. Najděte si park, kam si můžete udělat velkou procházku nebo začněte do práce jezdit na kole. Fyzická aktivita zvyšuje frekvenci tepu, posiluje srdce a imunitní systém udělá odolnější.

Snížení hladiny stresu
Na závěr jsem nechala největšího nepřítele imunitního systému, kterým není nic jiného, než stres. Vitaminy a zdravá výživa bohužel nedokážou vyvinout své blahodárné účinky dostatečně, pokud máme mimořádně silné žaludeční nervy od stresu, který se na nás valí, a kvůli napětí zase nemáme klidný spánek. Řešením je uvědomělé vytvoření času „pro sebe”. Důležité je, abyste si každý den našli půlhodinku, kterou věnujete pouze sami sobě. Myšlenky nechte za dveřmi a dejte si koupel, která vás uvolní. Můžete vyzkoušet vylepšené Manna koule do koupele a jsem si jistá, že jejich úžasná vůně vás okouzlí! Po této seanci se stres vypaří a zalije vás příjemný a uklidňující pocit, který bude blahodárně působit i na váš imunitní systém.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s Vašimi známými, aby si ho mohli přečíst i oni.

Připomínky

Pro přidání komentáře musíte být přihlášení! Zde se můžete přihlásit

Ceníme si Vaši věrnost!

Období slev v procentech skončilo, protože chceme, abyste jako člen Manna klubu získali nenapodobitelnou péči a ještě více výhod. Manna klub jsme vytvořili právě proto, aby byly nabídky, které jsou pro Vás připraveny, co nejpřehlednější.

Zjistěte více