V zimě mám poškozené vlasy. Co mám dělat?
v zimě mám poškozené vlasy. co mám dělat?

V zimě mám poškozené vlasy. Co mám dělat?



Zimu můžete buď milovat, nebo nenávidět, ale jedno je jisté, zima určitě není dobrým přítelem pro vaši pokožku ani pro vaše vlasy. Ale nemusíte ji nechat zahrávat si s vámi! Hlavu nahoru! Dejte si rukavice a čepici, aby byly vaše vlasy stejně krásné jako v teplejším období!

Proč zima neprospívá vlasům?

Pokud je vám zima, i vy se jakoby stáhnete, že? Já také. A co víc, ve skutečnosti to platí i pro žíly na pokožce hlavy! Z tohoto důvodu se vlasovým cibulkám dostává bohužel výrazně méně výživných látek a kyslíku, co z dlouhodobého hlediska vede ke ztenčení a vypadávání vlasů.

Proto je velmi důležité chránit pokožku hlavy a všechny ostatní části těla před chladem. Vím, že čepice přitlačí i vaše vlasy a můžete vypadat směšně, když si ji sundáte, ale z dlouhodobého hlediska stojí za to ji nosit. Navíc určitě naleznete takovou pokrývku hlavy, která vám opravdu sluší!

Je však důležité, abyste nenosili příliš pevnou čepici, protože takto zabráníte větrání a prokrvení pokožky hlavy.

Vitaminová bomba

Musíte myslet i na to, že během tohoto období se vašemu organismu dostává mnohem méně vitaminů, takže se vyplatí je doplnit.

Mytí vlasů

Nevím, jak často si vlasy myjete, protože to záleží od mnoha faktorů. Někteří každý den, jiní méně často. Nejdůležitější je použít šampon, který neobsahuje žádné chemikálie. Šampony, které neobsahují pouze přírodní složky, mohou obsahovat velké množství dráždivých látek pro pokožku!

Nikdy si nemyjte vlasy horkou vodou! Vlasy ztratí lesk a toto mytí může vést k vypadávání vlasů. Nejlepší je mytí vlasů vlažnou vodou.

Vyberte si šampon a balzám, který odpovídá vašemu typu vlasů. Barvení a tvarování vlasů je poškozuje, a proto je důležité, abyste je kompenzovali.

Také se sušičem na vlasy buďte opatrní. Nepoužívejte ho na extra horkém stupni, ale používejte mírně teplý vzduch, protože méně vysušuje a poškozuje. Vlasy zcela vysušte, protože pokud vyjdete s vlhkými vlasy do minusového počasí, můžete svou korunu krásy poškodit ještě víc! Vlasy nechte volně uschnout pouze v tom případě, pokud si nejste jistí, že se nechystáte ven do zimy!

Správné ošetření

Chlad stejně jako i topení pokožku a vlasy vysušují. Protože vlasová pokožka v tomto období dostává zabrat a je dehydratovaná, ochranné látky, které produkují kožní žlázy, se nedostanou až ke konečkům vlasů, a proto je jejich ošetření obzvláště důležité.
Je důležité, abyste v tomto období vždy po mytí vlasů použili balzám na vlasy.

Kromě smývatelných balzámů je v tomto období dobré používat jedenkrát týdne ošetřující zábal. Nesmývatelné balzámy na vlasy, které se aplikují po mytí vlasů, zanechávají na povrchu vlasů tenkou vrstvu ochranného filmu, která je chrání o hodně déle. Navíc jejich nádherná vůně s vámi zůstane po dlouhou dobu.

Manny pomáhají!

Z šamponů a balzámů na vlasy si určitě vyberete ten, který nejvíce vyhovuje vašemu typu vlasů. A pokud hledáte něco výjimečného, vyzkoušejte Manna mýdlo pro zdravé vlasy a užívejte si sílu olejů, které obsahuje. Okouzlující vůni kokosového oleje, dlouhotrvající, magickou vůni levandulového a čajovníkového oleje.

Mezi Mannami naleznete i sady pro péči o vlasy, které vám pomohou při kompletním ošetření vlasů.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s Vašimi známými, aby si ho mohli přečíst i oni.

Připomínky

Pro přidání komentáře musíte být přihlášení! Zde se můžete přihlásit

Ceníme si Vaši věrnost!

Období slev v procentech skončilo, protože chceme, abyste jako člen Manna klubu získali nenapodobitelnou péči a ještě více výhod. Manna klub jsme vytvořili právě proto, aby byly nabídky, které jsou pro Vás připraveny, co nejpřehlednější.

Zjistěte více