Eukalyptus - Proč ho milují koaly a proč Manna?
eukalyptus - proč ho milují koaly a proč manna?

Eukalyptus - Proč ho milují koaly a proč Manna?Nikdo není lhostejný vůči eukalyptu. Můžete ho buď velmi milovat, anebo vůbec, protože jeho vůně je skutečně intenzivní a nedá se s ničím porovnat. Víme, že koaly ho přímo zbožňují a i my rádi vdechujeme jeho osvěžující vůni. Co ho však dělá tak populárním? Podívejme se na eukalyptus trochu blíže!

Na co je eukalyptus dobrý?

Tato nádherná rostlina pochází z Austrálie a Tasmánie, ale díky svým pozitivním účinkům se už rozšířila po celém světě.
Roste velmi rychle, pokud má dostatek vody. Kromě toho výborně váže vodu, takže australští domorodci používají eukalyptus k uhašení žízně a Evropané zase na vysoušení bažin.

V dnešní době se však používá spíše olej, který obsahují jeho listy.

Pomáhá při problémech

Eukalyptový esenciální olej se obecně používá v mnoha případech. Jeho preventivní a léčivé účinky znali už ve starověku. Používal se na zředění zahlenění a ke zmírnění kašle, na co se vlastně používá až dodnes. Je vynikající v případě inhalování a je schopen zmírnit dýchací potíže u pacientů trpících astmatem. Pro aplikaci zvenku je to zázračný všelék, ale je přísně zakázáno ho vypít!

Díky svému antiseptickému a antibakteriálnímu účinku je také vynikající jako dezinfekční prostředek vzduchu, který doplňuje jeho intenzivní, velmi příjemnou vůni.

Díky antibakteriálnímu účinku je účinný i při hojení ran. Může se také použít k léčbě popálenin, ran, zmírnění bodnutí hmyzem a na odplašení hmyzu. Neměl by se však dostat do otevřené rány.

Masáž do postižené části těla stimuluje krevní oběh a zmírňuje záněty a bolesti pohybového ústrojí.

Proč ho koaly milují?

Koaly jsou milovanými zvířaty pro každého z nás. Nazýváme je medvídky, ale s medvědy nemají nic společného. Ve skutečnosti jsou příbuznými vombatů, takže je můžeme zařadit mezi vačnatce.

Své pojmenování dostali od australských domorodců a znamená "nepít". Málo vody konzumují pravděpodobně proto, že mají ve svém oblíbeném jídle, eukalyptovém listu, velké množství vlhkosti. Navíc chutným sladkým šťávám nedokážou vůbec odolat, takže celý svůj život tráví v objetí stromů. Co se týká konzumace listů a větviček rostliny, dopřejí si dost a denně spotřebují přibližně 1 kilogram. Jejich život není moc vzrušující, ale jsou zcela šťastné, že mohou během dne spát na větvích eukalyptů a v noci se na tom stejném místě živit.

Eukalyptus v Mannách

Manna Eukalyptový esenciální olej můžete použít do koupele, odpařovače nebo dokonce i v sauně. Po zředění s vodou je vynikající na oplachování vlasů. Stačí pouze několik kapek, v žádném případě to není třeba přehánět, protože olej je velmi intenzivní.

Je také nedílnou součástí Manna Mýdla s Aloe Vera a s indickou citronovou trávou, protože je perfektním doplňkem oleje z citronové trávy, s kterým dohromady tvoří nepopsatelnou vonnou kompozici! Tato Manna kromě toho, že okouzluje svou vůní, jemně, ale účinně olupuje vaši pokožku pomocí drobných zrníček máku. Špinavě-šedou barvu mýdla rozjasňují již zmíněná zrníčka máku.

S eukalyptovým olejem se mezi Mannami nesetkáte pouze ve formě mýdel nebo esenciálního oleje.

Cedrový balzám po holení a Cedrové mýdlo na holení - nejenom pro muže jsou skutečnou specialitou, a to nejenom pro muže! Přestože si my ženy neholíme obličej, ale jiné části těla si holit můžeme, toto nádherné mýdlo a balzám mohou pomoci oběma pohlavím zabránit podráždění pokožky po holení. Jsou to chladivé voňavé speciality, které můžete bez obav uložit na dosah ruky svého partnera, aby i on mohl po holení zažít pocit sametové pokožky.

Eukalyptus však našel své místo i v Manna deodorantech.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s Vašimi známými, aby si ho mohli přečíst i oni.

Připomínky

Pro přidání komentáře musíte být přihlášení! Zde se můžete přihlásit

Ceníme si Vaši věrnost!

Období slev v procentech skončilo, protože chceme, abyste jako člen Manna klubu získali nenapodobitelnou péči a ještě více výhod. Manna klub jsme vytvořili právě proto, aby byly nabídky, které jsou pro Vás připraveny, co nejpřehlednější.

Zjistěte více