Tvoří se Vám na obličeji vyrážky vždy na stejném místě?
tvoří se vám na obličeji vyrážky vždy na stejném místě?

Tvoří se Vám na obličeji vyrážky vždy na stejném místě?Zjistěte, kde je jádro problému a sledujte signály Vašeho těla!

Trápí Vás problémová pleť s akné a nevíte, co může být příčinou? Všímejte si, kde, kdy a jaké vyrážky se Vám objevují a hned budete blíže k řešení!

Podívejme se na pět nejčastěji problémových oblastí!

Vyrážky na čele a spáncích

Vznik vyrážek a pupínků v okolí vlasů může mít několik příčin:

  • mohou je způsobovat některé přípravky na vlasy,
  • na vině může být i některý kosmetický přípravek na pleť nebo podkladový make-up, který ucpává póry
  • špatně odstraněný make-up nebo zbytky pleťové kosmetiky nebo pleťové masky
  • pokud pravidelně sportujete nebo je léto, je možné, že za tyto kožní problémy může špinavý ručník nebo pot umytý z obličeje nevhodným přípravkem.

Vyrážky na lícních kostech

Pravděpodobně za ně mohou mléčné výrobky a cukr. Zkuste radikálně snížit jejich konzumaci, a když se stav Vaší pleti výrazně zlepší, budete vědět, na co si máte v zájmu krásné pokožky dávat pozor.

Pokud se Vám vyrážky tvoří pouze na jedné straně obličeje, zamyslete se nad tím, s čím nejčastěji přichází tato strana do kontaktu: na vině může být i telefon nebo nějaký zlozvyk.

Vyrážky na bradě a v okolí úst

Za těmito kožními problémy se nejčastěji skrývají hormonální změny, ale nejenom ony jsou jejich hlavní příčinou. Za hluboké zanícené pupínky, které se objevují přibližně týden před menstruací, mohou skutečně hormony a jejich vznik bohužel nemůžeme ovlivnit.

O malých vyrážkách s bílým povrchem, které se objevují kolem úst, byste však měli vědět, že jejich vznik ve velké míře ovlivňuje nevhodná strava se zvýšeným obsahem soli a různých umělých přísad.

Vyrážky na čele

Také tyto nedokonalosti pleti mohou mít na svědomí zažívací problémy, ale k jejich vzniku často stačí i stres a nedostatek spánku. Váš organismus se tak snaží naznačit, že něco není v pořádku.

Vyrážky a akné na obličeji v T zóně

Vyrážky a ucpané póry na čele, bradě a nose jsou nejčastěji následkem špatně vybrané pleťové kosmetiky a líčidel. Pokud máte smíšený typ pleti, vyberte si kosmetiku, která Vaši pokožku jemně vyčistí, ale zároveň ji nevysuší. Pokud si nanášíte make-up, dávejte pozor, abyste používali vždy dokonale čisté kosmetické pomůcky.

Pokud už tušíte, co způsobuje vznik Vašich vyrážek a akné, při jejich předcházení můžete udělat hodně i používáním jemné přírodní kosmetiky bez chemikálií.

Zjistěte, jaký máte typ pokožky a vyberte si Mannu, která je pro Vás nejideálnější. Na ošetření pokožky s vyrážkami Vám místo přípravků s obsahem alkoholu doporučuji 100% přírodní a čistý neředěný čajovníkový esenciální olej od Manny.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s Vašimi známými, aby si ho mohli přečíst i oni.

Připomínky

Pro přidání komentáře musíte být přihlášení! Zde se můžete přihlásit

Ceníme si Vaši věrnost!

Období slev v procentech skončilo, protože chceme, abyste jako člen Manna klubu získali nenapodobitelnou péči a ještě více výhod. Manna klub jsme vytvořili právě proto, aby byly nabídky, které jsou pro Vás připraveny, co nejpřehlednější.

Zjistěte více