Takto si doma vyrobíte dezinfekční prostředek!
takto si doma vyrobíte dezinfekční prostředek!

Takto si doma vyrobíte dezinfekční prostředek!Podle odborníků se různým virům můžeme vyhnout, kromě dodržování jiných důležitých faktorů, častým a důkladným mytím rukou (trvajícím nejméně 20 sekund). Pokud nemáte možnost umýt si ruce mýdlem, vyplatí se použít dezinfekční prostředek na ruce.

Pokud z nějakého důvodu nemáte možnost použít dezinfekční prostředek na ruce z obchodu, ukážu vám hned dva super domácí recepty.

Domácí dezinfekční prostředek na ruce na bázi alkoholu

Přísady:

- 1 hrníček alkoholu (nad 60%)
- ½ kávové lžičky glycerolu (můžeme vynechat) / vitamin E v oleji
- ½ hrníčku aloe vera gelu
- 15 kapek čajovníkového esenciálního oleje

Příprava:

Smíchejte alkohol, glycerin, aloe vera gel a přidejte esenciální olej. Směs nalijte do lahvičky s rozprašovačem a před použitím ji důkladně protřepte.

Domácí dezinfekční prostředek na ruce s aloe vera bez alkoholu

- 20 kapek čajovníkového oleje
- ½ šálku aloe vera gelu

Příprava:

Smíchejte aloe vera s čajovníkovým olejem a nalijte do lahvičky od dezinfekčního prostředku na ruce, která je už prázdná. Před každým použitím obsah důkladně protřepte, a pokud cítíte potřebu ho použít, následně natřete na ruce.

Během virové periody je kvůli časté dezinfekci a mytí rukou pokožka mimořádně namáhána, a proto je důležité ošetřovat ruce vhodnou kosmetikou.
K tomuto účelu vyzkoušejte Manna COCO levandulové tekuté mýdlo. Pokud máte rádi sladší vůně, Manna COCO ylang-ylang tekuté mýdlo je pro vás ideální volbou, protože kromě toho, že je 100% přírodní a bez chemikálií, pokaždé když si umyjete ruce, obdaří vás vůní květinové zahrady!

Pokud hledáte mýdlo na vydatné mytí rukou, dokonalou volbou je Manna Mýdlo Dolce Vita s pomerančovou vůní a bohatou pěnou nebo Manna Mýdlo Růžová zahrada s růžovým jílem a vůní gerania. Pokud máte rádi mýdla bez vůně, vašim věrným společníkem bude Manna COCO mýdlo s bambuckým máslem, které vás při mytí rukou obdaří silou bambuckého másla a kouzelnou pěnou.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s Vašimi známými, aby si ho mohli přečíst i oni.

Připomínky

Pro přidání komentáře musíte být přihlášení! Zde se můžete přihlásit

Ceníme si Vaši věrnost!

Období slev v procentech skončilo, protože chceme, abyste jako člen Manna klubu získali nenapodobitelnou péči a ještě více výhod. Manna klub jsme vytvořili právě proto, aby byly nabídky, které jsou pro Vás připraveny, co nejpřehlednější.

Zjistěte více