Takto můžete ošetřovat vlasy bez chemikálií

takto můžete ošetřovat vlasy bez chemikálií Šampony, balzámy, pěnová tužidla a gely jsou plné chemikálií a složek, které Vaše vlasy a vlasovou pokožku vysušují. Pokud máte možnost, vyhněte se jim.

Mannami můžete nahradit třeba až šest různých přípravků z obchodů, které Vám zbytečně zabírají místo ve Vaší koupelně. Místo nich Vám nabízíme přírodní, účinná řešení, podle typu vlasů.

Na mytí vlasů:

Nejlepším řešením je super mýdlo - Manna mýdlo pro zdravé vlasy, které je vhodné na mytí mastných, suchých, ale i extra jemných vlasů. Tři druhy olejů vyživují vlasy a dodávají jim zdravý lesk, zelený jíl ošetřuje Vaši pokožku a vlasové kořínky, levandulový a čajovníkový esenciální olej se postarají o zdraví vlasové pokožky a příjemnou vůni mýdla. Sbohem mastné vlasy, padání vlasů a roztřepené konečky!

Na vlasy s lupy můžete použít i COCO mýdlo s čajovníkovým olejem, kokosový olej bohatě ošetřuje pokožku i vlasy, čajovníkový olej pomáhá v boji proti mastné pokožce hlavy.
Seznam Manna mýdel, která jsou vhodná k mytí vlasů, naleznete v mém starším článku.

Kondicionér

Smíchejte jeden jogurt s rozmačkaným banánem, přidejte polévkovou lžíci olivového oleje a medu. Nechte působit na vlasech deset minut, a potom dobře opláchněte čistou vodou.

Ošetřování konečků vlasů, vyrovnání vlasů

I když k tomuto účelu můžete použít kterékoliv Manna exotické máslo nebo zkrášlující olej, ale na ošetření konečků vlasů není nic lepšího, než organický panenský kokosový olej. Pokud máte jemné vlasy, které se lehko střapatí, pomocí této metody můžete ukončit Váš problém.

Na zvýraznění vlnitých, kudrnatých pramínků

V misce smíchejte 2 polévkové lžíce bambuckého másla, organického panenského kokosového oleje a Aloe vera gelu, používejte lžičku této směsi místo gelu nebo tužidla na vlasy.

Gel na vlasy můžete vyrobit také z (rostlinné) želatiny a esenciálních olejů: čtvrt hrníčku (rostlinné) želatiny rozmíchejte s půl hrníčkem horké destilované vody, a nechte vychladnout tři hodiny. Když směs vychladne, přidejte 4-6 kapek vybraného esenciálního oleje a znovu zamíchejte. Uskladňujte v ledničce, gel Vám vydrží čerstvý asi dva týdny.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s Vašimi známými, aby si ho mohli přečíst i oni.

Připomínky

Pro přidání komentáře musíte být přihlášení! Zde se můžete přihlásit

  • avatar

    právě mi dorazil balíček... nádherné, voňavé... už jen vyzkoušet. Moc děkuji!

    • Lucie
    • 2016-03-03 13:40

Ceníme si Vaši věrnost!

Období slev v procentech skončilo, protože chceme, abyste jako člen Manna klubu získali nenapodobitelnou péči a ještě více výhod. Manna klub jsme vytvořili právě proto, aby byly nabídky, které jsou pro Vás připraveny, co nejpřehlednější.

Zjistěte více