O čem kosmetický průmysl zarytě mlčí...

Kdybyste tuto informaci četli před měsícem, mohli jste do svého organismu dostat třeba i o půl kilogramu méně chemikálií...

Dovedete si představit, kolik škodlivých látek se dostává do kontaktu s Vaší pokožkou od probuzení do odchodu z domu?

 • 6:50

  v pokoji se ozve hlasitý budík. Katka ospale zívá a přejde do koupelny. Vezme svůj zubní kartáček a vytlačí na něj dávku zubní pasty s fluoridem sodným a vyčistí si zuby. Obličej si umyje pleťovou vodou s natriumlaurylsulfátem a jde do sprchy.

 • 6:57

  Vlasy si umyje super šamponem dva v jednom s vůní cukrové vaty, která obsahuje dietanolamin;a osprchuje se propylénglykolovým sprchovým gelem. Po opláchnutí si utře tělo ručníkem nasáknutým syntetickými vonnými látkami a zároveň si do mokré pokožky osuškou vmasíruje všechny chemikálie, které se dostaly do styku s tělem.

 • 7:07

  Katka si uvaří kávu a přidá si do ní umělé sladidlo. Než káva vychladne, obleče se.

 • 7:13

  Katka je oblečená a postávajíc před zrcadlem si na obličej začne nanášet make-up: natře na sebe dávku polyetylénglykolu v podobě make-upu, na vlasy si nastříká trošku Dimethyconu a na závěr se naparfémuje syntetickou vůní.

 • 7:30

  Katka vypije už dávno vychladnutou kávu a hrníček odloží do dřezu. Následně kuchyňskou linku utře antibakteriální utěrkou, aby bylo čisto.

 • 7:36

  Katka vyjde ze dveří. Od ranního vstávání se její pokožka dostala do kontaktu s velkým množstvím chemikálií – s mnohem větším než jsme tu uvedli. S jakým množstvím chemikálií se setkává Vaše pokožka během celého dne?

I Vy dostáváte do sebe tyto jedy nevědomě, místo toho, abyste svoji pokožku ošetřovali?

Už dávno víme, že jsme tím, co jíme. Toto však platí i pro naši pokožku: jsme (i) tím, co si naneseme na pokožku. Pokožka je naším největším orgánem resp. prvním „ochranným pásmem“ našeho organismu. Její nejvýznamnější funkcí je ochrana organismu vůči vnějším vlivům.

Zabezpečí ochranu proti vysoušení, teplotám, infekcím a škodlivým látkám. Avšak k tomu, aby dokázala tuto funkci náležitě zastat, je potřebné, abyste si ji chránili.

I když je zájem o ochranu životního prostředí či zájem o přírodní produkty v tomto uspěchaném světě stále populárnější, ještě stále podceňujeme například i to, čím se myjeme. Podstatné je, abychom byli čistí a voňaví co nejdříve. Opravdu je toto tak důležité?

Podstatné je, abychom byli čistí a voňaví co nejrychleji. Je to skutečně tak důležité?

Pokud používáte produkty, které jste si zakoupili z regálů velkých obchodních řetězců, můžete si být jisti, že obsahují i více složek, které poškozují Vaši pokožku a tím i Vaše zdraví. Ještě i v tzv. ,,přírodních produktech” se nachází alespoň jedna syntetická složka.

Vím, že i pro Vás je zdraví důležité, a proto před produkty kosmetického průmyslu upřednostňujete moderní přírodní produkty. Je opravdu těžké posoudit, zda se jedná o 100% přírodní kosmetický přípravek, který držíte v ruce?

Je jen jediný účinný způsob, jak to zjistit: podrobně prostudovat seznam složek, které produkt obsahuje!

"Ale jak se dozvím co je škodlivé pro moji pokožku?"

Co nejdříve bych Vám chtěla zaslat sérii článků „13+1 nejnebezpečnějších syntetických složek kosmetických přípravků každodenního použití“ ,stačí, abyste mi napsali Vaše jméno a e-mailovou adresu.

Poté co si přečtete tuto sérii článků, Vás již nebude možné oklamat krásným obalem nebo exkluzivní vůní přípravku.

Přeji Vám pěkný zbytek dne bez chemikálií.Vargová Andrea
Vaše Mýdlová víla

Ceníme si Vaši věrnost!

Období slev v procentech skončilo, protože chceme, abyste jako člen Manna klubu získali nenapodobitelnou péči a ještě více výhod. Manna klub jsme vytvořili právě proto, aby byly nabídky, které jsou pro Vás připraveny, co nejpřehlednější.

Zjistěte více