Starejte se o sebe!

starejte se o sebe! Nejste sami. I já často někam spěchám, jsem v jednom kole a snažím se dávat na všechno okolo mě pozor, a najednou zjišťuji, že jsem vyčerpaná a neskutečně unavená.

Nedávno se mi však dostal do rukou článek o tom, jak je důležité připomínat si, abychom se měli rádi. Možná to zní banálně, ale pokud se lépe zamyslíte, něco na tom bude: někteří se Vás snaží přesvědčit, že nejste dost dobří, že se musíte změnit, aby Vás ostatní přijali a měli rádi, že každý den musíte překonat sami sebe, protože jinak jste bezcenní.

To všechno je poměrně depresivní a někdy nás to dokáže i rozčílit. Mnozí se cítí být oškliví, nebo jen průměrní, neúspěšní, osamoceni, a v mnoha oblastech ne dost dobří, přestože ve skutečnosti na to nemají důvody: mají milující rodinu a telefon je dokáže vzájemně spojit, přestože je fyzicky dělí i velká dálka.

K překonání tohoto špatného pocitu se rozběhla na sociálních sítích jedna novinka, která upozorňuje na význam péče o sebe sama. Je stále více takových příspěvků, které nám snad i každý den připomínají, že si potřebujeme udělat čas i na sebe.

Možná se to na první pohled zdá sobecké, ale vůbec není egoistické prohlásit, že péče o sebe je důležitá. I tehdy, pokud máte spoustu práce, i tehdy, když jste pod obrovským tlakem, vyplatí se Vám dohlédnout i na své zdraví a duševní rovnováhu. V první řadě ne proto, abyste dosáhli lepší výkon, ale proto, že pokud se celý den zabýváte jen ostatními, je třeba, abyste si našli čas i na sebe.

Nejde jen o to, abyste nezapomněli jíst, abyste se stravovali zdravěji, více se hýbali, nebo abyste nezapomněli zavolat mamince. Jde o to, abyste každý den prováděli vysloveně rozmazlující rituály, které Vás udělají šťastnými a vyrovnanými tělesně i duševně.

Co by Vás udělalo šťastnými a vyrovnanými?

Už jste o tom přemýšleli?

Pokud byste denně měli jen dvacet minut, abyste udělali něco pro vlastní radost, co by to bylo?


Příjemná procházka? Rozhovor s nejlepší kamarádkou? Nakupování? Lahodná čokoláda? Poslouchali byste nějakou relaxační hudbu, přečetli byste si někde pár řádků, které Vás příjemně naladí? Potřebovali byste rozmazlující, voňavou koupel při světle svíček, nebo relaxační obličejovou masáž s některým zkrášlujícím olejem? Nebo jenom to, abyste snili se zavřenýma očima? Případně byste všechny věci, které vyvolávají dobrý pocit, zabalili do balíku a vytáhli, když je potřebujete?

Pro co se rozhodnete, to už je na Vás : nejdůležitější je, aby Vám to pomohlo zanechat nepříjemné pocity, uvolnit se a cítit se dobře ve své kůži.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s Vašimi známými, aby si ho mohli přečíst i oni.

Připomínky

Pro přidání komentáře musíte být přihlášení! Zde se můžete přihlásit

Ceníme si Vaši věrnost!

Období slev v procentech skončilo, protože chceme, abyste jako člen Manna klubu získali nenapodobitelnou péči a ještě více výhod. Manna klub jsme vytvořili právě proto, aby byly nabídky, které jsou pro Vás připraveny, co nejpřehlednější.

Zjistěte více