Nový rok bez nových vrásek kolem očí!
nový rok bez nových vrásek kolem očí!

Nový rok bez nových vrásek kolem očí!Chcete se tento rok vyhnout novým vráskám a váčkům kolem očí? Není to nemožné, ale nezaškodí, pokud budete vědět více o tom, proč je pokožka kolem očí tak citlivá.

Stav a vzhled pokožky kolem očí o nás vypovídá hodně. Ať chceme, nebo ne, prozrazuje něco o našem věku, o naší náladě, o naší stravě nebo také o tom, jestli jsme měli dostatek spánku a jak jsme unaveni nebo přetíženi.

(Myslíte si, že je to náhoda, že někdy netoužíme po ničem víc, než po pořádně velkých černých brýlích, které nás patřičně zamaskují? I když hovoříme o slunečních brýlích, zapamatujme si, že na prevenci vzniku vrásek jsou užitečné, protože je dobré, pokud v slunečních paprscích nemžouráme.)

Pokožka kolem našich očí o nás hovoří i beze slov.

Důvodem je, že kolem očí je pokožka tenčí a zranitelnější, než například na ostatních částech obličeje.

Najdeme v ní méně svalů a tukových tkání, ale i kolagenu, který dodává pružnost, a proto je "výrobní chybou", že je náchylnější k tomu, aby se ještě více ztenčila. Aby ochabla, aby se na ní vytvořily předčasné vrásky. Pokud to všechno ještě zesílíme svými zlozvyky a životním stylem, můžeme si být jisti, že díky svým očím budeme vypadat starší.

  • Přijměte fakt, že vaše oči vyžadují intenzivnější péči. Nebuďte skoupí na nic, o čem s jistotou víte, že jim to prospěje. Důležitá je konzumace dostatečného množství tekutin, na co nesmíme zapomenout ani tehdy, pokud si nevšimneme okamžitý výsledek. Dostatek spánku a odpočinku má také klíčový význam, kolébkou oteklého obličeje je nedostatek spánku.
  • Pečujte i o svou duši: smiřte se s váčky a kruhy! Alespoň s jejich částí, protože jsou i takové, za které nemůže ani váš věk, ani váš životní styl. Možná, že to zní překvapivě, ale oči s černými kruhy a váčky jsou i otázkou stavby těla. Pokožku tenčí než je průměr zbarvuje na tmavší krev, která pod ní proudí. Pokud vás to přivádí do zoufalství, nebo jste kvůli tomu smutní, ještě více tím upozorníte na malou chybičku krásy. Protože váčky často "zůstanou v rodině", bude lepší, pokud se s nimi smíříte. To, jestli jste se svými vnějšími danostmi spokojeni, se odrazí na vašem obličeji, vnější svět si potom bude všímat tuto sebejistotu.
  • Zabudujte přírodní triky do své rutiny péče o krásu. Věční klasici, jakými jsou plátky okurky naskládané pod oči nebo filtr z heřmánkového čaje poskytují okamžité osvěžení. Zde jsem pro vás posbírala několik podobných přírodních tipů proti vzniku vrásek. Rozmazlování svých očí můžete chápat i jako několika minutovou relaxaci, co se odrazí jako výsledek i v boji proti stresu.
  • Doplňujte ztracenou vlhkost promyšleně. Schopnost pokožky okolí očí vázat tekutiny se z roku na rok zmenšuje, připravte se na to, že to takto bude i tento rok. Kyselina hyaluronová je však taková přírodní látka nacházející se i v pokožce, která se stala uznávanou právě kvůli své schopnosti vázat vodu. Není divu, že jsme se na ni spolehli i v Manně, úplně přesně na hyaluronát sodný, který je totožný s kyselinou hyaluronovou, je její solí. Pleťový krém s kyselinou hyaluronovou, vitaminem E a bambuckým máslem pomáhá zachovat pevnost pleti, prokazatelně zmírňuje váčky pod očima a má regenerační účinek *.

* na základě subjektivních odezev účastníků výzkumu prováděného nezávislou, mezinárodně uznávanou výzkumnou laboratoří

  • V boji proti novým vráskám se držte i toho, že se tento rok naučíte správně používat přípravek na ošetřování okolí očí. Krémování oblasti pod očima nestačí, bez obav ho rozetřete směrem ke spánkům, mezi obočí, ale i na horní víčko, ale kořínky řas vynechte.

Ať váš pohled září i v novém roce!

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s Vašimi známými, aby si ho mohli přečíst i oni.

Připomínky

Pro přidání komentáře musíte být přihlášení! Zde se můžete přihlásit

Ceníme si Vaši věrnost!

Období slev v procentech skončilo, protože chceme, abyste jako člen Manna klubu získali nenapodobitelnou péči a ještě více výhod. Manna klub jsme vytvořili právě proto, aby byly nabídky, které jsou pro Vás připraveny, co nejpřehlednější.

Zjistěte více