Získejte hodnotné dárky od Manny! Podrobnosti>>

Mango, exotické superovoce
mango, exotické superovoce

Mango, exotické superovoceNádherně žluté šťavnaté ovoce. Mango je nazýváno i králem ovoce a díky obsahu živin a božské chuti poskytuje osvěžení pro celé tělo.


Snad nejdůležitější je jeho obsah vitaminů C a A, který je skutečně významný, ale můžeme z něj získat i mnoho jiných živin. Co se týká množství, patří některé jeho živiny mezi rekordéry. Přiznám se, že sama jsem byla překvapena, když se zjistilo, že jedno jediné mango obsahuje 90 mg vitaminu C, co je jeden a půl násobek doporučené denní dávky tohoto vitaminu. Kromě toho obsahuje velké množství vitaminu B, kyseliny listové a vitaminu E a dokonce obsahuje i zinek, co o sobě může říct jenom velmi málo ovoce.

Za svou charakteristickou sladkou chuť vděčí mango hlavně obsahu ovocného cukru, kvůli čemu není právě nejdietnější, na druhé straně však jenom pomalu zvyšuje hladinu inzulinu, a proto ho můžete bez obav konzumovat i tehdy, pokud si musíte dávat pozor na hladinu cukru v krvi. Konzistence chutného ovoce je jemná a krémová. Budete ho milovat!
Pokud kupujete mango, dávejte pozor na to, abyste si nevybrali měkké ovoce. Nevadí, pokud je trochu tvrdší, protože doma na kuchyňské lince nebo ve spíži může dozrát za 1-2 dny. Do ledničky ho však dejte až potom, když je nakrájené a oloupané. Je důležité vědět, že barva kůry manga nemusí bezpodmínečně naznačovat zralost ovoce, protože existuje několik druhů manga a každé má jinou barvu. Raději se soustřeďte na jeho vůni, nejchutnější zralé ovoce má silné, lahodné aroma. Je dobré dávat pozor i na to, že mango je dostatečně zralé tehdy, když po jemném stlačení zůstane místo stlačení na slupce.

Jak můžete vidět, mango je mimořádně bohaté na živiny, vyživuje zevnitř i zvenku, a právě proto osvěží a ozvláštní každý dezert. Nakrájejte ho na kostičky velké 1 cm a zamíchejte do ovocného salátu. Je dokonalou surovinou i k rannímu smoothie, ale můžete ho přidat i do koktejlu. Nejdříve ho však rozmixujte. Můžete ho dát i na kaši z rostlinného mléka, posypte ho trochou skořice a můžete hned jíst! Pokud vám ještě kousek zůstane, vydejte se do koupelny, protože mango dělá zázraky s pokožkou. Vitaminy A, C a E, které se v něm nacházejí, pleť vyživují, dodají jí energii a udělají ji zářivou. Díky obsahu antioxidantů je zase účinným prostředkem proti stárnutí.

Zde je jeden příjemný zábal, který v sobě kombinuje vzácné živiny manga a arganového oleje, vítězné spojení dvou exotických surovin!


Přísady:
rozmixovaná dužina poloviny manga
jedna polévková lžíce Manna arganového zkrášlujícího oleje
3 polévkové lžíce kokosové smetany

Příprava:
Mango očistěte, dužinu nakrájejte na kousky a rozmixujte. Potom smíchejte se smetanou a arganovým olejem, naneste na obličej a nechte působit 20-25 minut. Účinné látky manga udělají pleť hedvábnou a plnou života, kokosová smetana pokožku hydratuje, zatímco arganový olej do hloubky vyživuje. Tento zábal je ideální i tehdy, pokud máte citlivou nebo zralou pokožku. Pro dosažení co nejlepšího účinku si po smytí zábalu na pleť natřete trochu arganového oleje.

Ať už ho sníte nebo natřete na pokožku, je důležité, abyste vždy použily čerstvé ovoce, protože konzervy mohou obsahovat cukr a konzervační látky, a navíc se v nich ani živiny nenacházejí v takovém množství. Vychutnávejte si exotickou chuť a vůni manga a podpořte s ním své zdraví!

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s Vašimi známými, aby si ho mohli přečíst i oni.

Připomínky

Pro přidání komentáře musíte být přihlášení! Zde se můžete přihlásit

Ceníme si Vaši věrnost!

Období slev v procentech skončilo, protože chceme, abyste jako člen Manna klubu získali nenapodobitelnou péči a ještě více výhod. Manna klub jsme vytvořili právě proto, aby byly nabídky, které jsou pro Vás připraveny, co nejpřehlednější.

Zjistěte více