Odhalíme nejstráženější tajemství kosmetického průmyslu


13+1 nejnebezpečnejších syntetických složek kosmetických přípravků používaných den co den – nyní zjistíte, proč byste se měli vyhýbat takovým přípravkům i Vy ...


Blahopřeji!

Děkuji a zároveň Vám gratuluji, že jste se rozhodli správně a od nynějška nenecháte, abyste při každodením používání naoko nevinných produktů bez Vašeho vědomí vnášeli do organismu nebezpečné chemikálie. V rukou právě držíte souhrn poznatků, pomocí kterých se lehce zorientujete ve světě jedovatých chemikálií, které jsou součástí našich všedních dnů.



V následující příručce máte možnost nahlédnout do světa, který je zatajovaný před lidstvem a skrývá množství nebezpečných faktů


Můžete poznat seznam nejvíce používaných a zároveň nejnebezpečnějších chemických přísad.

Tento krátký článek Vás bude inspirovat k tomu, abyste si změnili život. Pomůže Vám, abyste od nynějška i Vy vybírali svoje kosmetické přípravky sebejistě a zodpovědně.

Používejte tuto příručku jako pomoc či asistenci, naučte se výrazy, názvy a nenechejte se už oklamat dobře znějícími přísliby.

Tyto poznámky mají informativní charakter, ulehčí Vám orientaci ve světě nebezpečných složek, svým rozsahem a náplní však nejsou ani zdaleka komplexní či univerzitního charakteru. Zahrnuté poznatky Vám poskytnou stručné informace o syntetických přísadách.



Každou minutu do sebe dostáváte jed!


Možná i Vy každodenně používáte ošetřovací tělové přípravky obsahující chemické složky, které se takovým způsobem dostávají do Vašeho organismu, ať už vstřebáváním se do pokožky, vdechnutím nebo požitím. Početné množství těchto chemikálií může mít souvislost s různými onemocněními jako například rakovina, vrozené vady – anomálie, kožní onemocnění, atd...

Existují také složky, u kterých se předpokládá resp. je dokázané, že při jejich dlhodobém používání mají vliv na zdraví, no naproti tomu je jejich používání ješte stále povolené (syntetické vonné látky – esence, ftaláty, petrochemické přípravky ...).

V Evropské unii se od roku 2004 zakázalo používání více jak 1000 nebezpečných látek. Bohužel, ješte stále existují místa, kde může kosmetický průmysl nadále ohrožovat důvěrivých kupujících (např. rtěnkami, které obsahují olovo).

Argumentují faktem, že ve složení přípravků je přítomnost chemických prvků velmi nízká - „těsne pod hranicí povoleného limitu”, i když experimenty dokazují, že existují také látky, ze kterých má už i minimální množství hrozivé účinky. Kromě toho ani Vy nepoužívejte jediný výrobek: do rukou můžete denně vzít třeba i 25 různých kosmetických přípravků, které mohou obsahovat více jak 200 komponentů.

K tomu ještě připočítejte syntetické látky obsažené v potravinách, které se k nim ve Vašem organismu přidruží. Takto to jde den co den, rok co rok. Dokdy, to záleží jenom od Vašeho štěstí nebo přístupu!

Možná máte právě nyní pochybnosti o tom, že mohou vyrábět a prodávat produkty obsahující nebezpečné a jedovaté látky. Možná ješte stále věříte zavádějícím reklamním sloganům a také věříte, že když je něco dermatologicky testované, musí být i bezpečné. Přičemž to, že je něco testované, znamená výlučně jenom to, že obvykle nezpůsobuje akutní – důraz je na tomto slovu! - reakce. Nezkoumají účinky jejich pravidelného používání, kterých důsledky jsou mnohokrát vážné a nenapravitelné. Během následujících dní můžete poznat ty „nej-nej” chemikálie. Pořadí není bezpodmínečně směrodatné– nejlepší je se vyhýbat všem!

Děkuji za Vaši pozornost, co nejdříve se ohlásím s pokračováním, do té doby Vám přeji krásný den bez chemikálií,



Andrea Vargová
Mýdlová víla