Nesmývatelné zbytky chemikálií na Vaší pokožce
nesmývatelné zbytky chemikálií na vaší pokožce

Nesmývatelné zbytky chemikálií na Vaší pokožceAmeričtí vědci vykázali na trojdimenzionální mapě lidské kůže překvapivě velké množství zbytků chemických látek.

V pokuse požádali jednu ženu a jednoho muže, aby tři dny nepoužívali žádný přípravek osobní hygieny, pleťové ani jiné kosmetické produkty. Během výzkumu vzali vědci vzorky vatovými tampóny ze 400 bodů těla dvěma testovaným osobám a takto vytvořili trojdimenzionální mapu povrchu lidského těla.

Výsledek překvapil i kalifornské vědce. Až dosud bylo známé, že na povrchu kůže žijí různé mikroby (bakterie a houby) a že se na ní dají zpozorovat i odumřelé buňky pokožky, jako i drobné částečky zachycené z okolního prostředí. Ale nejenom ty.

Na pokožce zanechají stopu průmyslové chemické látky

Podle výsledků výzkumu pokrývají tyto zbytky chemikálií 8% povrchu lidské kůže. Ano, a to tak, že testované osoby nepoužívali 3 dny před tím ani sprchový gel a ani deodorant a myli se pouze vodou. Na jejich pokožce byly prokazatelné stopy chemikálií, které se používají v šamponech a opalovacích krémech.

Samozřejmě, nabízí se otázka, jak působí a jsou tyto zbytky chemikálií škodlivé na lidský organismus. Protože tento výzkum nehledal odpověď na tuto otázku, zúčastnění lékaři mohli s jistotou potvrdit pouze to, že neustálá přítomnost nesmývatelných chemikálií se v nějaké míře projeví na přirozeném ekosystému pokožky.

Zdroj: http://goo.gl/uoe8ce , http://goo.gl/SQzRd7

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s Vašimi známými, aby si ho mohli přečíst i oni.

Připomínky

Pro přidání komentáře musíte být přihlášení! Zde se můžete přihlásit

Ceníme si Vaši věrnost!

Období slev v procentech skončilo, protože chceme, abyste jako člen Manna klubu získali nenapodobitelnou péči a ještě více výhod. Manna klub jsme vytvořili právě proto, aby byly nabídky, které jsou pro Vás připraveny, co nejpřehlednější.

Zjistěte více