Nesmývatelné zbytky chemikálií na Vaší pokožce

nesmývatelné zbytky chemikálií na vaší pokožce

Američtí vědci vykázali na trojdimenzionální mapě lidské kůže překvapivě velké množství zbytků chemických látek.

V pokuse požádali jednu ženu a jednoho muže, aby tři dny nepoužívali žádný přípravek osobní hygieny, pleťové ani jiné kosmetické produkty. Během výzkumu vzali vědci vzorky vatovými tampóny ze 400 bodů těla dvěma testovaným osobám a takto vytvořili trojdimenzionální mapu povrchu lidského těla.

Výsledek překvapil i kalifornské vědce. Až dosud bylo známé, že na povrchu kůže žijí různé mikroby (bakterie a houby) a že se na ní dají zpozorovat i odumřelé buňky pokožky, jako i drobné částečky zachycené z okolního prostředí. Ale nejenom ty.

Na pokožce zanechají stopu průmyslové chemické látky

Podle výsledků výzkumu pokrývají tyto zbytky chemikálií 8% povrchu lidské kůže. Ano, a to tak, že testované osoby nepoužívali 3 dny před tím ani sprchový gel a ani deodorant a myli se pouze vodou. Na jejich pokožce byly prokazatelné stopy chemikálií, které se používají v šamponech a opalovacích krémech.

Samozřejmě, nabízí se otázka, jak působí a jsou tyto zbytky chemikálií škodlivé na lidský organismus. Protože tento výzkum nehledal odpověď na tuto otázku, zúčastnění lékaři mohli s jistotou potvrdit pouze to, že neustálá přítomnost nesmývatelných chemikálií se v nějaké míře projeví na přirozeném ekosystému pokožky.

Zdroj: http://goo.gl/uoe8ce , http://goo.gl/SQzRd7

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s Vašimi známými, aby si ho mohli přečíst i oni.

Připomínky

Pro přidání komentáře musíte být přihlášení! Zde se můžete přihlásit

Ceníme si Vaši věrnost!

Období slev v procentech skončilo, protože chceme, abyste jako člen Manna klubu získali nenapodobitelnou péči a ještě více výhod. Manna klub jsme vytvořili právě proto, aby byly nabídky, které jsou pro Vás připraveny, co nejpřehlednější.

Zjistěte více