3 bombastické tipy, abyste neporušili novoroční předsevzetí!
3 bombastické tipy, abyste neporušili novoroční předsevzetí!

3 bombastické tipy, abyste neporušili novoroční předsevzetí!Nový rok, nová předsevzetí. Bohužel, v průměru neuplynou ani dva měsíce, než je porušíme. Ale proč? Co můžeme udělat pro to, aby to tento rok nedopadlo stejně?

Novoroční předsevzetí jsou vždy výjimečná. Je to proto, že se stala zvykem a můžete si něco slíbit tak, že víte: pravděpodobně dělá milion lidí na celém světě do stejné společně s vámi. Na druhé straně, si předsevzetí ze začátku roku budete pamatovat ještě i uprostřed nebo na konci roku právě proto, že jste je porušili. Aby tomu tak nebylo, posbírala jsem pro vás 3 tipy, s jejichž pomocí se můžete proti zklamání pojistit.

Zde jsou 3 nejlepší metody, abyste v novém roce mohli konečně realizovat to, co jste si předsevzali!

  1. Myslete konkrétně!

Většina předsevzetí je už na začátku roku odsouzených k zániku. Proč? Protože jsou velmi obecná a nehmatatelná. Co se nedá konkretizovat, to se nedá ani dosáhnout. Pokud je například vašim cílem to, abyste v roce 2019 zhubli, potom si neslibujte, že „Tento rok zhubnu!”. Řekněte si to tak, aby se to dalo dodržet, kontrolovat a definovat. Např.: „Do května budu mít o X kilogramů méně.” To už zní mnohem reálněji, ale ještě lepší je, pokud budete ještě konkrétnější: „4 krát týdně budu chodit do posilovny, abych měl/a v květnu o X kilogramů méně.” Důležité je, aby stanovený cíl nebyl nereální. Pokud například pravidelná fyzická aktivita nebyla součástí vašeho života, potom si neslibujte, že budete každý den cvičit, protože to nedokážete splnit. Raději si zvolte za cíl to, že budete dvakrát týdně sportovat, a pokud si už na to zvyknete, můžete to začít dělat častěji.

  1. Užívejte si to!

Lidský mozek funguje logicky, snaží se vyhnout všemu, co posoudí jako nepříjemné, čím se snaží ochránit nás před utrpením a stresem. Pokud budete novoroční předsevzetí vnímat jako smutnou povinnost, kterou musíte pro dosažení cíle silou - mocí udělat, potom je neúspěch téměř zaručen. Je možné, že díky silné vůli se na určitou dobu dokážete nahovořit například na učení cizího jazyka, když vašim předsevzetím bylo právě to, ale pokud to budete dělat s utrpením, jenom těžko z tohoto uděláte pravidelnost. Pokud použijete „trik“, že tuto činnost změníte na příjemné trávení času, potom se tomu nebudete chtít vyhýbat, ale budete to očekávat, protože vám to bude přinášet radost. Například při učení cizího jazyku odpařujte Manna citronový esenciální olej, protože svou vůní kolem vás vytvoří příjemné prostředí. Dobré je i to, pokud během přestávek použijete Manna balzám na spánky s obsahem levandule, abyste se trochu uvolnili.

  1. Najděte si k tomu partnera

Ať už je vašim předsevzetím cokoliv, pokud máte vedle sebe někoho, s kým se můžete podělit o své myšlenky a kdo vás posune, když jste se někde zasekli, vaše motivace se zněkolikanásobí. Může to být kamarád, který si slíbil to stejné nebo váš partner nebo rodiče. Poproste je, aby vás upozornili, pokud uvidí, že to chcete vzdát a aby vás povzbudili, pokud vám to jde trochu obtížněji. Uvidíte, že někdy stačí i milé slovo nebo pocit, že vás někdo podporuje a hned opět dostanete křídla! Nezapomeňte, že každý den navzdory svým obavám a pochybnostem, kdy se rozhodnete jednat, jste vítězem!

Jménem celého týmu Manny vám přeji šťastný Nový rok plný splněných předsevzetí!

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s Vašimi známými, aby si ho mohli přečíst i oni.

Připomínky

Pro přidání komentáře musíte být přihlášení! Zde se můžete přihlásit

Ceníme si Vaši věrnost!

Období slev v procentech skončilo, protože chceme, abyste jako člen Manna klubu získali nenapodobitelnou péči a ještě více výhod. Manna klub jsme vytvořili právě proto, aby byly nabídky, které jsou pro Vás připraveny, co nejpřehlednější.

Zjistěte více