Hodí se veganská móda k přírodním kosmetickým přípravkům?
hodí se veganská móda k přírodním kosmetickým přípravkům?

Hodí se veganská móda k přírodním kosmetickým přípravkům?Veganství, které je zároveň i životním stylem, hovoří o tom, že cítíme zodpovědnost za životní prostředí. Pro koho je důležité, aby mýdlo, šampon nebo zubní pasta neobsahovaly složky živočišného původu, ten změní i svůj šatník.

Asi vám nyní neřeknu nic nového: Manna je veganská. Navíc je první kosmetikou, kterou uznala i slavná Cruelty Free International, co znamená označení zaručeně bez testů na zvířatech. Nepoužíváme ani palmový olej, protože jeho těžba ohrožuje životy mnoha zvířat. V roce 2016 jsme získali i ocenění Vegan Society, a proto můžete jejich logo slunečnice vidět i na Mannách.

Být veganem je skuteční životní styl

Pro mě veganství u kosmetických přípravků nekončí, sama se zájmem pátrám a čtu na toto téma, a proto vám ráda poskytnu pohled i do jiných oblastí veganského způsobu života.

I proto si můžete v našem blogu přečíst mnoho chutných, veganských receptů, jejichž příprava je skutečně snadná i doma: jako jsou například kaštanové muffiny, čokoládová zmrzlina, dýňová krémová polévka, dietní jablečný džem, hruškový džem a cibulový džem.

Už jsem hovořila i o tom, jak upéct chléb “beze všeho” nebo jak si připravit sushi z ovoce.

Veganský pohled na svět neztrácím ani tehdy, pokud je řeč o domácích praktikách a kreativním trávení času, díky čemu jste se mohli dozvědět i to, jak vyrobit veganskou svíčku.

Otázka přísad nekončí v koupelně nebo v kuchyni. Pokud sympatizujete s přírodními Mannami bez složek živočišného původu, potom si v našem blogu určitě rádi přečtete i o další stránce veganství, o módě.

Co byste měli vědět o veganské módě?

  • Veganství ve skříni na oblečení znamená přesně to, co v kuchyni: nevybírejte si materiály, které jsou živočišného původu nebo které byly testovány na zvířatech. Někdy se stane, že je to velmi jednoduché - ale stane se i to, že je to velká výzva.

  • Nahrazení různých živočišných kožešin (nebo úplné vynechání kožichů a kožešin) je snad nejjednodušším způsobem toho, jak se začít oblékat vegansky. Pokud nevlastníte kožíšek, ale toužíte po tomto efektu, vyzkoušejte raději umělou kožešinu. (I když je to diskutabilní, protože barevná umělá kožešina je sice hravá, veselá a zároveň i méně vážná, a proto v ní nebudeme působit tak, že jsme oblečeni náročně.)

  • Nahrazení živočišné kůže je složitější, protože většina obuvi a kabelek, které se považují za kvalitní, se vyrábí z kůže, ty můžeme nahradit nejobtížněji. Ani jejich nahrazení za syntetické materiály (například umělou kůží) není dokonalou metodou, a to z toho důvodu, že umělá kůže je skutečně méně trvanlivá, na druhé straně její pravidelné doplňování je také zátěží pro životní prostředí.

Experimentování však přesto nesmíme vzdávat: je snadné si přiznat, že výroba kožené obuvi skutečně hrozí vykořisťováním přírody, kromě používání surovin živočišného původu i kvůli použití chemických látek potřebných ke zpracování kůže.

Na veganské nahrazení kůže se už udělalo mnoho pokusů, jakými jsou například i ananasové listy. Na jejich rozšíření v obuvnickém průmyslu si však ještě s velkou pravděpodobností budeme muset počkat. Do té doby může být dobrou alternativou i textilní obuv, za předpokladu, že textilie je z každého ohledu veganská.

  • Kromě kůže je živočišného původu i hedvábí a bavlna, vědomě se jim můžeme vyhnout tak, že budete sledovat štítky, protože složení oblečení se označuje stejně, jako složení potravin. (Pozor štítek neupozorňuje na to, že vaše košile není veganská a v rozhodování vám pomůže pouze názvem.)

  • Asi nemusím hovořit, že: pokud hlasujete za veganskou módu, nenoste ani perlový náhrdelník, tedy dejte si pozor i na výběr doplňků.

Chtěli byste se ještě víc dozvědět o našem přístupu k životu přátelském k životnímu prostředí?

Podrobněji jsem se složením Manny zabývala zde, a tady je 10 argumentů (mezi nimi i veganství), proč je dobré si vybrat Mannu.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s Vašimi známými, aby si ho mohli přečíst i oni.

Připomínky

Pro přidání komentáře musíte být přihlášení! Zde se můžete přihlásit

Ceníme si Vaši věrnost!

Období slev v procentech skončilo, protože chceme, abyste jako člen Manna klubu získali nenapodobitelnou péči a ještě více výhod. Manna klub jsme vytvořili právě proto, aby byly nabídky, které jsou pro Vás připraveny, co nejpřehlednější.

Zjistěte více