10 nejlepších čističů ledvin
10 nejlepších čističů ledvin

10 nejlepších čističů ledvinLedviny jsou velmi citlivou oblastí, a proto je dobré dávat na ně pozor a o jejich „dobrou kondici” se starat s přírodními léčivými rostlinami. Ukážu vám nejčastější problémy s ledvinami, ale i to, s čím je můžete léčit třeba i doma!

Činnost ledvin je pro organismus velmi důležitá. Proč? Mezi jejich úkol kromě jiného patří vylučování moči, regulace hladiny vody v organismu, vyloučení různých odpadních látek, normální činnost acidobazické rovnováhy. Kromě toho jsou zodpovědné i za produkci některých důležitých hormonů.

Pokud v činnosti ledvin nastane nějaká porucha, potom budeme muset čelit různým problémům s ledvinami a většina z nich může být, bohužel, velmi bolestivá. V pozadí bolesti ledvin jsou nejčastěji zánět ledvinové pánve, ledvinové kameny nebo cysty na ledvinách.

Proč vzniká onemocnění ledvin?

Chronické onemocnění ledvin může vzniknout z několika důvodů. Problémy s ledvinami může způsobit cukrovka, vysoký krevní tlak, ale i různá poškození cév.

Nemusíte mít strach, pouze část onemocnění je zapříčiněna geneticky, většině z nich se dá účinně předcházet, a když už je problém na světě, i léčit. Pokud máte mírné nebo začínající onemocnění ledvin, potom v každém případě pomohou léčivé rostliny, kterými můžete příznaky odstranit.

Zde jsou moje oblíbené rostliny na čištění a posílení ledvin, které jsou proti příznakům onemocnění ledvin skutečně vynikající.

Toto jsou přírodní, v lidovém léčitelství vyzkoušená řešení, ale chtěla bych zdůraznit, že pokud máte jakékoliv vážnější příznaky nebo se váš zdravotní stav zhorší, potom určitě vyhledejte pomoc odborníka. Pravděpodobně bude moci v kúře léčivými rostlinami pokračovat i nadále, protože posílí váš organismus, ale před začátkem farmakoterapie se poraďte se svým lékařem.

Brusinky
Brusinky čistí močové cesty podporují vylučování moči a čistí ledviny. Pokud vás trápí mírné bolesti nebo nachlazení, budou pro vás dokonalým doplňkem.

Celer
Celer má také silný močopudný účinek. Podle lidového léčitelství je schopen i toho, aby z ledvin vypudil písek. Nejlepší je celer i stonky konzumovat čerstvé, případně z nich připravte zeleninový koktejl s jablkem a trochou skořice.

Kopřiva
Čistí celý trávicí trakt a orgány močové soustavy a stimuluje obranyschopnost organismu. Pokud už máte bolesti ledvin, měli byste čaj z kopřivy konzumovat ve velkém množství, až do zmírnění těžkostí.

Přeslička rolní
Říká se jí i ochránce ledvin. Protože má močopudný účinek, nejlepší je, pokud budete pít 1-2 šálky čaje v ranních hodinách. Popíjejte ho pravidelně 6 týdnů, a potom si dejte 4 týdny přestávku.

Ořechové listy
Čaj z ořechových listů má čisticí účinek a zmírňuje zánět, a pomáhá napravit stav ledvin. Nejlepší je, pokud budete pít 2-3 decilitry po dobu šesti týdnů.

Březové listy
Březové listy jsou skutečnými „drtiči kamenů”. Čaj z listů a také březová voda, jsou velmi účinné, pokud vás trápí ledvinové kameny nebo písek. Pijte 3 šálky denně.

Zázvor
Díky svému antibakteriálnímu účinku má zázvor mimořádně dobrý vliv na ledviny a játra, čistí, dezinfikuje a obecně posiluje imunitní systém.
Petržel

Pokud máte zánět ledvin způsobený bakteriálním zánětem, potom může být mimořádně účinná petržel, protože pomáhá problém odstranit. Pouze v době těhotenství se nedoporučuje jeho konzumace v podobě léčivé rostliny ve velkém množství.

Zlatobýl
Jeden z nejlepších čajů na podporu vylučování moči a čištění močového měchýře a ledvin. Ve srovnání s ostatními rostlinami s podobným účinkem má mnohem silnější účinek na čištění ledvin, a proto ho můžete spařit i v kombinaci s jinými léčivými rostlinami.

Kurkuma
Má silný protizánětlivý účinek, a proto velmi prospívá ledvinám a příznivě působí zejména při poškození ledvin způsobeným cukrovkou. Můžete ji konzumovat přidáním do jídla nebo ve formě kapslí.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s Vašimi známými, aby si ho mohli přečíst i oni.

Připomínky

Pro přidání komentáře musíte být přihlášení! Zde se můžete přihlásit

Ceníme si Vaši věrnost!

Období slev v procentech skončilo, protože chceme, abyste jako člen Manna klubu získali nenapodobitelnou péči a ještě více výhod. Manna klub jsme vytvořili právě proto, aby byly nabídky, které jsou pro Vás připraveny, co nejpřehlednější.

Zjistěte více